NFT
featured
Matic-nedir

Matic Network (MATIC) nedir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Matic Network (MATIC), temel blockchain ağı katmanını güncellemek yerine, ikinci katman bir ölçeklemeyi amaçlamaktadır. Matic Network’ün esas amaçlarından biri, ağ üzerindeki etkileşimde bulunan işlemler arasındaki karmaşıklığı azaltmaktır.

Matic Network (MATIC), ilk çıkışında projenin amaçlarından biri olarak, kullanıcılar, merkeziyetsiz finans uygulamaları ve ekosistemler arasında etkileşimi kolaylaştırmayı sunmuştur. Matic Network bu işlem için Plasma çerçevesinin özelleştirilmiş bir versiyonunda merkeziyetsiz bir platform olarak tasarlandı.

Plasma, Ethereum ağına önemli ölçüde ölçeklendirmeyi sağlayan bir çözümdür. Bu çözüm ile temel blockchain üzerinde küresel çapta merkeziyetsiz finansal uygulamaların inşa edilebilmesine olanak sağlıyor.

Matic Network bu çerçeveye ek olarak yan ağlar (side chain) ve güvenliği arttırmak amacıyla Proof of Stake (PoS) doğrulayıcılarını eklemiştir.

Matic Network (MATIC) Avantajları Nelerdir?

Merkeziyetsiz uygulamalarının büyük ilerleme kaydetmelerine rağmen, şu an kullanılan blockchain sistemleri mevcut kullanıcıların taleplerine göre yeterli ölçeklendirmeye uygun değil. Matic Network (MATIC) bu noktada yavaş onay işlemlerinin ve yüksek işlem ücretlerini engellemeyi amaçlıyor.

Ana zincir üzerinde kesinliği kabul gören, daha hızlı ve düşük maliyetli Plasma çerçevesi üzerinde merkezi olmayan bir platform kurmayı amaçlar. Ethereum ağında bulunan Proof of Stake kontrol noktalarını kullanarak hızlanmayı amaçlar. Bu işlem ile tek bir Matic Network zinciri üzerinde 65536 işlem yapılabilmesini sağlar. İlerleyen zamanlarda kurulacak yeni zincirler ile milyonlarca işlemi daha hızlı yapılması sağlanacaktır.

Matic Network (MATIC) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Matic Network (MATIC) madenciliği yapılmayan bir kripto para türüdür. Tüm Matic Network (MATIC) miktarı vakıf tarafından üretilmektedir. Matic Network (MATIC) toplamda 10.000.000.000 MATIC adet üretilecektir. Şu anda piyasada bulunan Matic Network (MATIC) adedi 2,758,503,686 MATIC’dir. Belirli aralıklarla piyasaya MATIC arzı yapılmaya devam etmektedir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!