featured
madenciler birikim yapıyor

Madencileri yeniden birikim yapmaya başladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı kilit desteğin altına gerilerken, zincir üstü veriler birikim sinyalleri veriyor.

Çin’in kripto paraları engelleme çabalarının piyasaya uyguladığı baskı azalmaya ve Bitcoin (BTC) hash oranı iyileşme belirtileri göstermeye başlarken, yatırımcılar şimdi ise Grayscale’in kilidi açılacak 550 milyon dolar değerin üzerinde GBTC hisselerinin fiyatı nasıl etkileyeceğine odaklandı.

ilk bitcoin Piyasalar ve TradingView verilerine göre BTC, 12 Temmuz’da da düşüş trendini sürdürdü ve ayıların kontrolü ele geçirmesiyle birlikte 33 bin dolar desteğinin altına geriledi.

BTC/USDT paritesinin 4 saatlik grafiği. Kaynak: TradingView

Grayscale, geçtiğimiz gün şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) üç adet Form 10 kayıt belgesi sunmasıyla da gündem oldu.

Böylece Grayscale’in halka açık şekilde yönettiği tröst sayısı; Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC) ve Litecoin (LTC) tröstlerinin Bitcoin ve Ether (ETH) tröstlerine eklenmesiyle birlikte beşe çıktı.

Bitcoin hash oranı iyileşme belirtileri gösteriyor

Çin’in Bitcoin madenciliğini engelleme çabaları, BTC madenciliği tesislerinin kapanması ve ülke dışına taşınmaya başlanmasının ardından, ağın hash oranının yüzde 55 düşmesiyle sonuçlandı.

Glassnode’un son raporuna göre, kaybedilen hash oranının yüzde 29 kadarı geri döndü.

Bitcoin’in ortalama hash oranı. Kaynak: Glassnode

Madencilerin neredeyse bir ay boyunca satış yapmasının ardından, Madencilerin Net Pozisyon Değişimi göstergesi de yeniden birikim moduna geçti. Yani çevrimdışı madencilerin satış baskısı, faaliyette olan madencilerin birikim davranışının gerisinde kaldı.

Borsalardan çekilen BTC miktarı da, son iki haftada borsalara yatırılan miktarı geçti.

Tüm borsaların net Bitcoin akışı. Kaynak: CryptoQuant

Bunun sonucunda borsaların Bitcoin rezervi, 28 Haziran-11 Temmuz arasında 16.100 BTC azaldı.

Tüm borsaların Bitcoin rezervi. Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin yatırımcıları genellikle uzun vadeli yatırımlarda BTC’lerini borsalardan çektiğinden dolayı, bu durum çoğu kişi tarafından olumlu bir sinyal olarak algılanıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!