featured
bitcoin-btc-mining

Küçük Bitcoin Madencilerin, Pastadaki Payı Artıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Verilere göre, Bitcoin madenciliği yıl içinde daha merkeziyetsiz hale geldi ve küçük Bitcoin madencilerin payı yükseliyor.

Bitcoin (BTC) ağına ait veriler, merkeziyetsizliğin geçtiğimiz yıl önemli ölçüde arttığını ve trendin de büyümeye devam ettiğini gösteriyor.

Zincir üstü veri kaynağı Blockchain’den elde edilen verilere göre hash oranı, giderek daha küçük ve kim oldukları bilinmeyen madencilere dağılıyor.

Küçük madencilerin pastadaki payı artıyor

Son bir yılda büyük fiyat artışı yaşanmasına rağmen, Bitcoin madencileri kurumsallaşmadı. Aksine, madencilik faaliyetleri anonim ve küçük ölçekli yapılar tarafından gerçekleştirilmeye başladı.

Hash oranı dağılımına bakıldığında bu trend, Mart 2020 çöküşünden itibaren hız kazandı.

64.500 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesini elde ettikten sonra yaşanan düşüş sürecinde, daha küçük ölçekli madencilerin sayısı arttı.

Bitcoin madenciliği hash oranı dağılımı

Madencilik topluluğu tarafından elde edilen gelirler analiz edildiğinde, toparlanma süreci anlaşılabiliyor. Hash oranının mayıs ayına kadar yükselmeye devam etmesini sağlayan eğilim de yatırımcılara umut veriyor.

Haber yayına hazırlandığı sırada hash oranı, 83 EH/s’den saniyede yaklaşık 95 exahash (EH/s) seviyesine çıktı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!