featured
ethereum-islem-ucretleri-can-yakmaya-basladi

Ethereum kurumsal yatırımcılar arasındaki düşüş beklentisi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum yatırım ürünlerinin geçtiğimiz hafta 50 milyon dolar fon kaybetmesi, kurumsal yatırımcılar arasındaki düşüş beklentisini ortaya koyuyor.

CoinShares’in Haftalık Dijital Varlık Fon Akışı raporuna göre Ether ürünleri, art arda üç hafta fon kaybı yaşadı. 6 Haziran ile biten haftada beri, sektörden 64,3 milyon dolar çekildi.

Diğer yandan, 2021 başından beri Ether yatırım ürünlerine 943 milyon dolar aktarıldı.

Kripto yatırım ürünleri sektörü de genel olarak dört haftadır fon kaybı yaşıyor. Sektörden geçtiğimiz yedi günde 44 milyon dolar çekildi. Raporda mayıs ayı ortasından beri kurumsal kripto ürünlerinden 313 milyon dolar çekildiği belirtildi.

Kripto ürünlerinde geçtiğimiz hafta genel anlamda fon kaybı yaşansa da, en büyük kaybı Ether deneyimledi. Bitcoin ürünlerinden çekilen miktar ise giderek azalıyor. BTC ürünlerinden geçtiğimiz hafta 89 milyon dolar çekilirken, bu sayı bu hafta 1,3 milyon dolara geriledi. BTC ürünler, mayıs başından beri fon kaybı yaşıyordu.

Grayscale gibi bazı şirketlerin Bitcoin ürünlerinde ise fon artışı görüldü ve BTC yatırımcıları arasındaki duyarlılığın karışık olduğunun sinyallerini verdi.

CoinShares, çoklu varlık fonlarının ise genel trende karşı koymayı sürdürdüğünü ve geçtiğimiz hafta da fon artışı yaşadığını belirtti:

“Çoklu varlık yatırım ürünleri, geçtiğimiz hafta 6 milyon dolar fon artışı ile negatif trende karşı koymayı sürdürdü.”

En büyük ikinci ve üçüncü kripto varlık yönetim şirketi CoinShares ve 3iQ’nun fonları, geçtiğimiz hafta sırasıyla 56,4 milyon dolar ve 27,1 milyon dolar fon kaybı yaşadı. Grayscale’in ise 1,3 milyon dolarlık küçük bir fon arıtşı yaşadığı görüldü.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!