NFT
featured

Kripto Kredi Sağlayıcısı Nexo, ABD Aracı Kurumu Texture Capital Hissesi Satın Aldı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para kredi platformu Nexo, SEC uyumlu bir aracı kurum olan Texture Capital’a stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu.

Nexo, ABD merkezli aracı kurum Texture Capital’in ana şirketi olan Texture Capital Holdings Corp.’ta hisse satın aldığını duyurdu. Texture Capital’deki hisse, aracılık için bir girişim turunun parçası.

Texture Capital, Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) üyesive ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) aracı kurum olarak kayıtlıdır. Firma, blockchain teknolojisini kullanarak dijital menkul kıymetlerin ihracı ve ticaretinde uzmanlaşmış durumda. Texture Capital, Delaware eyaletinde kuruldu ve 50 eyalette kayıtlıdır.

Decrypt ile paylaşılan bir duyuruda Nexo, bu düzenleyici soyağacının Nexo için çok önemli olduğunu, çünkü kripto kredi platformunun bir aracı kurum lisansının avantajlarından yararlanmasına ve ABD vatandaşlarına hizmet etmesine izin verdiğini söyledi.

New York düzenleyicileri tarafından hedeflenen kripto kredi sağlayıcıları

Bugünkü duyuru, New York Başsavcısı Letitia James’in ofisinin kayıt dışı kripto para ödünç verme ve ödünç alma platformlarına yönelik “ek araştırmalar” yürüttüğünü açıklamasının ardından bir aydan kısa bir süre sonra geldi.

O zaman, NYAG, durdurma ve el çektirme mektuplarıyla iki “kayıtsız kripto kredi platformu” yayınladı. Ayrıca, diğer üç platformun operasyonları hakkında Letitia James’in ofisine bilgi vermesini talep etti.

NYAG, söz konusu şirketlerin adını vermese de, beraberindeki dosyalardan birinin “Nexo Mektubu” olarak adlandırıldığı ve Nexo’nun soruşturma altındaki kuruluşlardan biri olduğunu düşündürdüğü bildirildi.

Nexo’nun bir sözcüsü o sırada Decrypt’e verdiği demeçte, “Nexo, “Earn”ürününü ve borsa hizmetini New York’ta sunmuyor, bu nedenle NY’da zaten teklif etmediğimiz bir şey için durdurma ve el çektirme emri] almak pek mantıklı değil” dedi. “mektubun alıcılarını karıştırmanın açık bir örneği” olduğunu da sözlerine ekledi.

Benzer bir emri alan diğer şirketin de Celsius Network adı altında dosyalandığı bildirildi. Ancak, Celsius daha sonra NYAG’dan bir iş durdurma mektubu aldığını reddetti.

Texture’a yapılan yatırım, Nexo’nun ABD’deki düzenleyici engelleri aşmasının bir yolu olarak görülse de, bunun NYAG’ın eylemlerine yanıt olarak gelip gelmediğini söylemek zor.

Nexo’nun bir sözcüsü, anlaşmanın ne kadar süredir devam ettiği sorulduğunda, “işlemin ne denli hızlı ve verimli bir şekilde geliştiğinden memnun olduklarını” ve firmanın “durum tespiti sürecimizin gerekli tüm adımlarını atmayı başardığını” söyledi.

Nexo ayrıca, yalnızca Texture Capital’de azınlık hissesi satın aldığını söyleyerek yatırım miktarını açıklamayı reddetti.

Bununla birlikte firma, Texture Capital’in satın alınmasını “stratejik bir hamle” olarak gördüğünü vurguladı, çünkü Texture’daki mevcut hisse, kripto kredi sağlayıcısına “aynı, önemli lisans potansiyelini korurken çok daha kolay bir yatırım rotası” sağlıyor.

Nexo sözcüsü ayrıca, uyumluluk yetenekleri açısından, Texture’nin aracı kurum lisansına gelecek dönemlerde erişim potansiyelinin “ABD’de Nexo için birçok kapı açabileceğini” itiraf etti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!