featured
Metafi

İlk MetaFi Projesi olan Byepix

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekim 2021’de geliştirilmeye başlanan Byepix, Play2Earn, Metaverse, GameFi, Metalands, NFT, Gaming Platform, SocialFi, BlockChain gibi temel kavramları birleştiren ilk MetaFi projesidir.

NFT’ler için özelleştirilmiş, hızlı ve ucuz bir Blockchain ağı için çalışma yapan Byepix ekibi, Finans dünyasını en eğlenceli kullanıcılar için hedefliyor. Daha önce Byepix ile ilgili geniş kapsamlı makale yayınlamıştık, ayrıca makale sonunda bıraktığımız bağlantıdan erişim sağlayabilirsiniz.

Peki MetaFi Nedir?

MetaFi, meta verileri için “META” DeFi için “Fİ” olmak üzere iki kelimenin karışımıdır. MetaFi oyun, sosyal medya ve metaverse dahil olmak üzere geleneksel Web2 büyük ölçekli uygulamalar blok zincir teknolojisini standartlaştırmayı amaçlayan yeni bir paradigma kaymasıdır.

MetaFi; GameFi, SocialFi, Web3, ve NFT gibi tüm farklı proje türlerini gelişmiş ve sofistike DeFi Infra sağlayan ve bunları tek bir çatı altında toplayan konsepttir. MetaFi varlıkların sahipliğini tanımlayan meta veriler sayesinde mümkündür. MetaFi fikri, çeşitli platformlarda ve blok zincirlerinde kullanılan tanımlanmış meta veri standartları sayesinde, birlikte çalışabilir ve geniş bir blok zinciri işlevselliğini tek bir Meta ekosistemine uygulamayı amaçlamaktadır.

MetaFi Merkezi olmayan otonom kuruluşlar “DAOs” gibi topluluk yönetimiyle birleştirilmiş, değiştirilebilir ve değiştirilemez belirteçlerin bir karışımını içerebilir. MetaFi amacı, Web3 ve blok zincir teknolojisinde kitlesel benimsemeyi güçlendiren ve kullanıcılara ve oyunculara yeni kullanım durumları sağlayan dijital varlıklara dayalı, standartlaştırılmış meta veri parametreleri üzerine kurulu yeni bir ekosistem oluşturmak ve teşvik etmektedir.

Byepix Nedir?

DeFi, NFT, GameFi ve Metaverse’i maksimum verimlilikle entegre eden Byepix son zamanlarda çok konuşulmaya başlandı. Kripto finans ve para kazanmanın komplike yollarını oyun mekanikleriyle değiştiren Byepix Metaverse üzerinde temel olarak gezegenlere ev sahipliği yapan galaktik yıldız sisteminin ismidir.

Kapsamlı proje olan Byepix kendini Metaverse ve Gaming projelerine rakip olarak görmüyor. Byepix aksine onların büyümesinde faaliyet göstermek için kapsayacı bir platform olarak çalışmalarına devam ediyor.

Byepix bizlere ne sunuyor?

Byepix kullanımın en önemlisi oyunlaştırma ve hikayeleştirme odluğunu söyleyebiliriz. Byepix kendi metaverse üzerinde 9 farklı gezegen tasarlamış olarak görmekteyiz. Bu gezegenler, kullanıcıların görev yapabilecekleri ve para kazanabileceklerinden daha fazlasını yapabilecekleri sanal dünya haline gelmiş.

Ayrıca birçok yatırımcı Epix Star sistemini yakından takip etti. Epix Star sistemi, metaverse’deki 9 gezegenden oluşmakta. Her gezegen için farklı arazi ve özellikler tanımlanmış. Tüm çalışmalar MetaFi gelişmiş oyunlaştırma senaryoları ile tasarlanmıştır.

Gaming Platform kapsamında ise sektördeki oyunlar ve Byepix üzerinde geliştirilen yeni özgün oyunlar sistemine entegre edilerek büyük bir oyun platformunun temelleri atılıyor.

Aynı zamanda, Life Planet ilk aktif karayı barındırma çok yakında aktif olacak.

Byepix ön satışlarında tüm yatırımcılarına ücretsiz arazi biletleri verilirken, bunun sınırlı bir için geçerli olduğunu hatırlatmak isteriz.

İçeriğimizi Özetlemek gerekirse; Byepix Web 3.0 teknolojisini kullanarak güvenli ve hızlı bir platform olmasını kullanıcılarına sağlamaktadır. Kripto sektöründe hayatımıza sürekli yeni terimlerin girmesi ile birlikte, popüler kelime içerisinde MetaFi projeleri içerisinde ilk Byepix olduğunu unutmayalım.

Byepix ile devrimsel entegrasyon başlıkla daha önce hazırladığımız Byepix içeriğine ayrıca okuyabilirsiniz.

Byepix

Web: https://byepix.com
Instagram: https://www.instagram.com/byepixofficial
Twitter: https://www.twitter.com/byepixofficial

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!