featured

Huobi CEO’su: “Terra’nın çöküşü kripto sektörü için riskli değil” dedi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra ve TerraUSD’nin çöküşü, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların aldığı kararlara kısa süreli etkide bulunsa da, Huobi Global CEO’suna göre genel olarak kripto ekosistemi için risk teşkil etmiyor.

Terra (LUNA) ve TerraUSD’nin (UST) çöküşü, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların aldığı kararlara kısa süreli etkide bulunsa da, Huobi Global CEO’su Du Jun’a göre genel olarak kripto ekosistemi için risk teşkil etmiyor.

Röportaj gerçekleştiren Jun, Terra’nın sıfırı görmesinin, yatırımcıların bir varlık sınıfı olarak kriptoya gösterdikleri ilgili azaltarak ekosistemi etkileyeceğini söyledi. Borsa CEO’su, uzun vadede ise itibari paraların enflasyonuna karşı Bitcoin gibi kripto paralara gösterilen ilginin artacağını, blockchain teknolojisinin de yeni uygulama alanları bulacağını düşünüyor.

Terra’nın yaşadığı çöküşü tüm kripto piyasasını eleştirme fırsatı olarak görenler hakkındaki düşünceleri sorulan Jun, buna benzer çöküşlerin diğer birçok sektörde de yaşandığına dikkat çekti.

“Piyasa çöküşleri ve koordine saldırılar kriptoya özgü değil,” diyen Jun, Lehman Brothers ve emlak piyasasının çöküşünü örnek gösterdi. Jun’a göre bir sektörün uzun süreli olabilmesi, her zaman hizmetlerinin gördüğü talebe dayanıyor:

“Bir teknoloji ve varlık sınıfı olarak kripto, eşsiz ve yeri doldurulamaz bir değer ve yenilik sunuyor. Bir çürük elmanın kripto varlıklara ve sektöre olan talebi uzun vadeli etkileyeceğini düşünmüyoruz.”

Jun, BTC fiyatının toparlanmasıyla birlikte piyasaya güven geleceğini ve alana yapılan yatırımların artacağını düşünüyor.

Terra’nın çöküşü, Jun’a göre bazı hataları da açığa çıkardı. CEO, “Çıkarmamız gereken ders şu: İleride stablecoin’leri daha az dalgalanan tokenler ile desteklemeliyiz,” diye beliirtti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!