featured

Huobi Borsası, Yeni Zelanda’da türev işlemlerini askıya aldığını açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Huobi Global kripto para borsası, yerel düzenlemelere uyum sağlamak için Yeni Zelanda’daki türev işlemlerini askıya aldığını açıkladı.

Kripto borsası Huobi Global, Yeni Zelanda’da türev ürünlerinin alım satımını askıya aldığını duyurdu. Huobi’den yapılan açıklamada, türev işlemlerine yönelik yeni kısıtlamaların yerel düzenlemelere uyum sağlama amaçlı olduğu belirtildi.

Yeni Zelanda’daki kullanıcılar artık marjin vadeli işlemler ve takaslar, USDT marjinli sözleşmeler, opsiyonlar ve borsada işlem gören ürünlerin dahil olduğu türev işlemlerine erişemeyecek.

Huobi Global ayrıca, bölgesel IP üzerinden tespit edeceği Yeni Zelanda’lı Müşterini Tanı (KYC) özelliğine sahip kullanıcıları da kabul etmeyecek. Yeni gelecek olan kısıtlamalar, 23 Ağustos 2022 tarihinde yürürlüğe girecek. Hali hazırda aktif pozisyonlarını kapatmak isteyen kullanıcılar, kısıtlamalar yürürlüğe girdikten sonra bunu yapabilecek.

Bu yeni gelişme hakkında görüşünü almak üzere Huobi Global’e ulaşıldı.

Huobi, 11 ülkede kısıtlanmaya maruz kaldığından dolayı bu bölgelerde hizmet veremiyor ve bu sayı giderek artıyor. ABD, Japonya ve Kanada bu ülkelerin başında geliyor. Bunun yanı sıra, Çin, Tayvan ve Birleşik Krallık gibi yerlerde ise türev ticaret hizmeti kısıtlanmış durumda.

Bu kısıtlama haberi, Huobi’nin kurucu ortağı Leon Li’nin şirketteki hissesinin çoğunluğunu satmak istediği yönündeki duyumlardan hemen sonra geldi. Satılmak istenen hissenin yaklaşık değeri ise 1 milyar doların üzerinde. 2013 yılında kurulan Huobi Global, günlük işlem hacmi bakımından 1 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştiriyor.

Yeni Zelanda’daki bu kısıtlama haberine rağmen şirket, yakın zamanda diğer bölgelerde genişlemeye yönelik yeni hamleler gerçekleştiriyor. Henüz ağustos ayının başlarında Avustralya’da kripto para alım satım hizmeti sunmak için düzenleyicilerden gerekli onayı aldı.

Bununla birlikte Huobi, temmuz ayında ABD’den MSB lisansını da aldı. Şirket, Money Services Business (MSB) lisansını HBIT adlı yan kuruluşu aracılığıyla Finansal Suçları Engelleme Ağı’ndan (FinCEN) aldı.

Huobi’nin tüm bu lisans alma süreçleri ve genişleme hamleleri, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve Web3 teknolojisine odaklanan 1 milyar dolarlık bir yatırım girişimi başlatmasıyla gelişti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!