featured
bitcoin kritik direnc seviyesi

Göstergeye göre Bitcoin fiyatı, en az 55 bin dolar olabilir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatı, “arz şokunu” ölçen bir göstergeye göre en az 55 bin dolar olmalı.

Analist Willy Woo, 5 Eylül tarihli gönderisinde BTC/USD paritesi için hiç de aşırıya kaçmadığını söylediği bir fiyat tahmini paylaştı.

55 bin dolar oldukça ılımlı bir tahmin

Bitcoin fiyatı 6 Eylül’de 52 bin dolar sınırına dayanmışken, zincir üstü göstergeler daha büyük bir yükselişe işaret ediyor.

Bu göstergelerden biri olan “arz şoku değerlendirme modeli”, BTC fiyatının en az 55 bin dolar olması gerektiğini gösteriyor.

Arz şoku, kullanılabilir durumda olmayan BTC arzının kullanılabilir arza bölünmesiyle hesaplanır.

Woo, geçtiğimiz günlerde yayınladığı blog gönderisinde “Bu arz ve talep görüşünde satış yapma niyeti olmayan yatırımcılar talep tarafında, satış yapmak isteyenler ise arz tarafında yer alıyor” diye açıkladı.

Bu değerlendirme modeli, şimdiye kadarki benzer arz ve talep durumlarıyla da kıyaslama yapan bir algoritma kullanarak uygun bir fiyat tahmini sunuyor.

Soğuk depolamada saklanan kripto paraların borsalarda tutulan kripto paralara oranının rekor seviyelere ulaştığına değinen Woo, “Bu gösterge rekor kırdığı için oldukça ılımlı bir fiyat tahmini bu, artık geriye dönüş mümkün değil” diye belirtti.

Bitcoin arz şoku değerlendirme modeli

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!