featured

Goldman Sachs Kripto Dolandırıcılık Konusunda Endişeli

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Goldman Sachs Küresel Dijital Varlıklar Başkanı, şirketin Küresel Makro Araştırma açıklamasında yayınlanan bölüme dikkat çekerek, dolandırıcılık vakalarının geleceğini etkileyebileceği bilgisine yer verildi.

Dolandırıcılık Vakaları Genişlemeyi Etkileyebilir

Araştırma ekibinin bulduğu sonuçlara göre kripto paralar hakkında konuşan Mathew McDermott, kripto dolandırıcılık vakalarının artması dijital varlıkların genişlemesine engel olabileceği görüşünü paylaştı. daha önce firmanın Çapraz Varlık Finansmanı Küresel Başkanı olan McDermott, “Yeni bir varlık sınıfının ortaya çıkışına sık sık tanık olmuyoruz,” dedi.

Dijital paralara diğer büyük şirketler gibi olumsuz yaklaşan Goldman Sachs, zaman içerisinde bu görüşünü bırakarak bu alana eğilmeye karar vermişti. Alan ile ilgili zaman zaman görüş de bildiren finans kuruluşu kripto paraların geleceği hakkında rapor da yayınlıyor. Bu ayın başlarında, yatırım bankacılığı devi dahili bir notta iki tür bitcoin bağlantılı türev alıp sattığını ve kripto ticareti hizmet sağlayıcılarını “seçici olarak işe alarak” piyasaya daha yoğun bir şekilde katılmayı hedeflediğini duyurdu. Ayrıca kısa süre önce kripto haberleri ve fiyatlandırma sağlayan bir platform başlattı.

Müşteriler ile Anket Yapıldı

Goldman Sachs, Mart ayında 280 müşterisiyle anket yaptı. Goldman Sachs’ın Dijital Varlık ekibi, yanıt verenlerin beşte ikisinin dijital para birimine maruz kaldığını, beşte üçünün ise gelecek yıl varlıklarını artırmayı beklediğini buldu. Grup ayrıca, Chicago Ticaret Borsası’nın Nisan ayındaki günlük bitcoin vadeli işlem faaliyetinin, bir yıl önceki aynı döneme kıyasla% 900 oranında büyüdüğünü buldu.

McDermott, firmanın “belirsiz bir“ düzenleyici manzara ”nedeniyle müşterilere bu alana erişimini daha yeni sunmaya başladığını söyledi. Firmanın “kurumsal müşterilere kripto alanında ve çevresinde borç verme yapılarının yanı sıra yapılandırılmış notlar da sunmaya çalıştığını” ve “fon veya yapılandırılmış not benzeri ürünler aracılığıyla kripto para birimlerine, özellikle bitcoin’e erişim sunacağını” söyledi.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!