Binance

Binance Services Holdings Limited Hakkında

6th Floor, South Bank House, Barrow Street, 4 Dublin, Ireland

Firma Açıklaması

Dünyanın 1 numaralı kripto para borsasını yönetmek dışında, Binance komple bir ekosistemi kapsar.

Binance, dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük kripto para alım satım platformudur. CoinMarketCap’in verilerine göre 9 Haziran 2022 tarihinde Binance üzerinde yapılan işlemlerin hacmi 23,193,629,737 (23 milyar 193 milyon) dolar olarak kayıtlara geçti.

Binance’in işlem hacmi ve kullanıcı sayısı bakımından birçok rakibini geride bırakan bir borsa olduğunu söyleyebiliriz. Binance 2020 yılında ise yeni bir rekor kırdı ve milyonlarca kripto para yatırımcısı Binance’e kayıt oldu. Binance hakkında ilgi çekici bir diğer gelişme de kurumsal üye sayısının artması oldu. Bunu yorumladığımız zaman Bitcoin ve kripto para yatırımı yapmak isteyen şirketlerin bir kısmının Binance’e güvenerek üye olduğunu söyleyebiliriz.

“Binance’in sahibi kim, Binance hangi ülkenin?” Gibi sorular da kripto para yatırımcıları tarafından çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Binance’in sahibi 1977 yılında doğan Changpeng Zhao’dur. Çin asıllı olan Chanpeng Zhao, babasının Çin’den sürülmesi sonrasında Kanada’da yaşamaya başlıyor.

Kanada’da eğitim hayatına devam eden Zhao, McGill Üniversitesinde bilgisayar bilimi üzerine eğitim görüyor. Ancak Zhao’nun gençlik yıllarında McDonald’s çalışanı olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Peki Binance hangi ülkenin borsası? 2017’nin eylül ayında Çin merkezli bir borsa olarak kurulan Binance, Çin Hükümeti’nin kripto para ticaretine yasak getirmesiyle Japonya’ya taşındı.

Japonya’nın da Bitcoin ve kripto paralar hakkında katı düzenlemeler yapmasıyla birlikte Malta’da ofis açtı. Bu gelişmelerden sonra Binance’in herhangi bir ülkenin kripto para borsası olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak uzmanlar Binance’in bir Çin borsası olduğu hakkında görüş birliğine sahipler.

Yorumlar kapalı.

İletişim
Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!