featured
Ethereum London güncellemesi

Ethereum’un London güncellemesi, aktive edilecek

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum.org’a göre Ethereum’un London güncellemesi, perşembe günü aktive edilecek.

İnternet sitesinde “London güncellemesi, Ethereum üzerinde Ağustos 2021’de ve 12.965.000’inci blokta aktive edilecek. Güncelleme, işlem ücreti piyasasını ve gas geri ödemelerinin nasıl yapılacağını değiştiren EIP-1559’u içeriyor” diye belirtildi.

Ethereum Improvement Proposal 1559 (EIP-1559), ağın işlem ücretlerini ele alışını doğrudan etkileyecek. Her bir işlemde baz miktarda işlem ücreti yakılacak ve böylece varlığın dolaşımda olan arzı azalacak ve kullanıcılar işlemlerin doğrulanma sürecini hızlandırmaya teşvik etmek için bahşiş verme seçeneğine sahip olacak. London hard fork’u, Ethereum Vakfı’nın temmuz ayında paylaştığı blog gönderisine göre EIP-3541 gibi diğer EIP güncellemelerini de içerecek.

Twitter kullanıcısı korpi, pazartesi günü paylaştığı gönderisinde EIP-1559‘un önemli noktalarına değindi.

“Herkesin heyecanla beklediği şey, ETH’nin yakılacak olması” diye belirte Korpi, şöyle ekledi:

“EIP-1559 ile işlem ücretlerinin bir kısmı yakılacak ve dolaşımdan kaldırılacak. Ne var ki bu, Ether’in hemen deflasyonist bir varlık olacağı anlamına geliyor. Bunun için yakılan Ether sayısının blok ödülleriyle oluşturulan Ether sayısından fazla olması gerekiyor.”

Ethereum’un London hard fork’u, Ethereum 2.0 yolculuğunun adımlarından biri olacak. ETH 2.0, ağın mutabakat algoritmasını emek ispatından hisse ispatına taşıyacak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!