2:50

Elon Musk’ın gösterisi ralliyi ateşledi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk, kripto evrenindeki en büyük meme coin olan Dogecoin’de bir kez daha bir ralli ateşledi.

Dogecoin’in yüksekten uçtuğu haftada ikinci kez Musk etkisi görüldü. Musk, Teksas’ta ‘The Cyber Rodeo’ partisine ev sahipliği yaparken, Doge’yi yansıtmak için insansız hava araçlarını kullandı. Coinmarketcap verilerine göre, Elon Musk’ın sunumunun ardından, kripto token fiyatları son 24 saatte 0,1418 dolardan 0,1527 dolara yüzde 8’den fazla artış gösterdi.

Benzer bir görüşü yineleyen EarthID Araştırma ve Strateji Başkan Yardımcısı Sharat Chandra, Musk Twitter’da hisse satın aldığından beri Dogecoin fiyatlarının daha yüksek işlem gördüğünü söyledi. “Tesla ürünleri için Dogecoin ödemelerini kabul ettikten sonra, Doge’yi Tesla’nın genel ekosistemine entegre etmek için herhangi bir engel kalmayacak gibi görünüyor.” Bu haftanın başlarında Dogecoin, Twitter’ın Elon Musk’ı yönetim kurulunun en yeni üyesi olarak ilan etmesinin ardından üç aylık yeni bir rekor kırdı.

Yatırımcılar mutlu! Yaptığı atakla ATH’sine yaklaşan NEAR yeni rekor kıracak mı?

Altcoin piyasasında hareketlilik, yatırımcılara eski günleri hatırlatıyor. Bitcoin’in ani düşüş yapmadığı süre içinde altcoinler güzel sıçramalara imza atıyor. Son performansı ise Near Protocol gösterdi. Altcoin sezonu bekleyen yatırımcı için sinyal aslında oluştu. Pek çok varlık yeni ATH denerken, ralliler peş peşe geliyor. Kendi adını taşıyan blok zincirine sahip NEAR, Cuma günü protokolün kendi sabit parasını tanıtacağı yönündeki spekülasyonlar arasında toplandı. Token, blok zincirindeki bir dizi risk sermayesi yatırımından da yararlandı.

Tüm gelen haberlerle birlikte altcoin, son 24 saat içinde yaklaşık %24 arttı ve 19$’dan işlem gördü. Tüm zamanlar zirvesi olan 20.2$’ın sadece birkaç dolar altında yer alıyor. Token ayrıca dijital yatırımcı Tiger Global liderliğindeki bir finansman turunda 350 milyon dolar topladığı için geçen hafta %46 yükseldi.

Altcoin, tüm zamanlar zirvesini tazeleyebilir

Near’ın en büyük DeFi protokolü Trisolaris de kısa süre önce 4,5 milyon dolar topladı. Tokenın Cuma günü sıçraması, Terra’nın UST’si ile rekabet edecek yeni bir stablecoin üzerindeki spekülasyonların hemen ardından geldi.

Altcoin, özellikle Ethereum ile rekabet etmek için inşa edilmiş bir Proof-of-Stake (PoS) blok zinciridir. Daha yüksek stake ödülleri ve daha küçük karbon ayak izi gibi 2.0 yükseltmesiyle ETH’de henüz uygulanmayan çeşitli özellikleri destekler.

Yine de NEAR, piyasa sermayesinde ETH’den çok daha küçük ve aynı zamanda yaygın bir kabul görmüyor. Ancak bu, blok zincirine daha fazla sermaye aktıkça değişebilir.

Büyük bir ortaklık geldi: Bitcoin ödemeleri için dev şirketler birleşti

Miami’de devam eden 2022 Bitcoin Konferansı’ndan önemli haberler gelmeye devam ediyor. Dijital ödeme platformu Strike, dünya çapında milyonlarca yatırımcıların Bitcoin ile ödeme kabul etmesine izin vermek için e-ticaret devi Shopify ile entegrasyonunu duyurdu. Bitcoin ödemeleri için atılan önemli bir adım oldu.
Strike, Shopify ile entegrasyonun yatırımcılar için mutlak kullanım kolaylığı ile tasarlandığını söyledi. Bu entegrasyon, tüccarların dünya çapındaki müşterilerden ABD doları cinsinden Bitcoin ödemelerini kolayca kabul etmelerini sağlayacaktır.
Ayrıca, müşteriler nakit nihai ödemeler yoluyla işlem ücretlerinden tasarruf edebilirler. En son Strike entegrasyonuyla Shopify yatırımcıları, kullanılmayan küresel pazarlara ulaşmak için mevcut ödeme seçeneklerini çeşitlendirebilir.

Bitcoin ödemeleri için önemli mihenk taşı

Strike, Bitcoin ödemelerini anında USD’ye dönüştürmek için Katman-2 çözümü Lightning Network’ten yararlanacak. Bu, BTC fiyatındaki herhangi bir büyük fiyat oynaklığının önlenmesine yardımcı olacaktır. Bu gelişme hakkında konuşan Strike’ın kurucusu ve CEO’su Jack Mallers şunları söyledi:
“Tüccarlara Bitcoin teknolojisini kullanarak ABD dolarını kabul etmenin daha ucuz ve daha hızlı bir yolunu sağlamak için Shopify ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz. Lightning Network, maliyetleri düşüren, hızı artıran, yeniliği teşvik eden, finansal katılımı iyileştiren ve tüketicilere ve tüccarlara seçim gücü getiren küresel bir ödeme ağıdır.”
2022 Bitcoin Konferansında konuşan Miller, bu hükmün çevrimdışı tüccarlara bile genişletileceğini söyledi. Buna Walmart ve McDonald’s gibi devler de dahildir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!