featured

Coinbase ilk çeyrekte 430 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase, halka açık bir şirket olarak ilk net zararını açıkladı. Yılın ilk çeyreğinde 430 milyon dolar zarar eden şirketin CEO’su Brian Armstrong, yine de “şirket olarak bulundukları konumla ilgili hiç bu kadar olumlu düşünmediğini” açıkladı.

Kripto para borsası Coinbase, halka açık bir şirket olarak ilk net zararını açıkladı. Yılın ilk çeyreğinde 430 milyon dolar zarar eden şirketin CEO’su Brian Armstrong, yine de “şirket olarak bulundukları konumla ilgili hiç bu kadar olumlu düşünmediğini” açıkladı.

Coinbase, Q1 2022 raporunda gelirinin önceki yılın ilk çeyreğine kıyasla yüzde 27 düşerek, 1,6 milyar dolardan 1,17 milyar dolara gerilediğini açıkladı. Şirket, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ise 2,5 milyar dolar gelir elde etmişti. Aynı çeyrekte 11,4 milyon olan aylık aktif kullanıcı sayısı da yüzde 19’un üzerinde düşüş ile 9,2 milyona geriledi.

Coinbase’in hisseleri de dünü yüzde 16’nın üzerinde düşüş ile ve 73 dolarda kapattı. Borsaların kapanmasının ardından 61 dolara kadar gerileyen COIN, çeviri yayın saati itibarıyla Wall Street henüz açılmadan önce 72,99 dolardan işlem görüyor.

Yine de Armstrong, yatırımcılar ile düzenlenen gelir toplantısında şirketin durumuna neden hala olumlu baktığını şöyle açıkladı:

“Kapımızda yığılı o kadar çok müşteri var ki, tek yapmamız gereken görevimizin başında durup işleri yürütmek. Bu tür düşüş dönemleri, bir sonraki döngüde bize fayda sağlayacak yeni inovasyon katmanını geliştirmeye odaklanmamıza fırsat tanıması bakımından kimi zaman istenilen bir şey olabiliyor.”

Amstrong, şirketin geçtiğimiz yıl hissedarlar ile paylaştığı ve  kripto yaygınlığını uzun vadede artırmayı hedeflediğini belirttiği izahnameyi hatırlattı.

Coinbase, yeni başlatılan NFT pazar yerine odaklanacağını ve sektörde lider olmak için çalışacağını açıkladı.

Armstrong, platformun aktif kullanıcılarının yüzde 54’ünün kripto alım satımı dışında faaliyetler ile meşgul olduğunu söylese de, bu faaliyetlerin ne olduğuna açıklık getirmedi ve yeni NFT pazar yerinden de bahsetmedi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!