NFT
featured

CME kripto vadeli işlem sözleşmeleri rekor seviyelerde

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CME’de Bitcoin ve Ether vadeli işlem sözleşmeleri sayısı ikinci çeyrekte yükseliş gösterdi ve günlük açık pozisyon miktarı tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

CME Group’un sunduğu Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) türev vadeli işlem sözleşmeleri ikinci çeyrekte rekor düzeye ulaşarak, profesyonel traderların ayı piyasasında bile halen dijital varlıklara erişim sağladığına dair somut kanıtlar sunuyor.

Şirketin perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, CME’nin kripto vadeli işlem ürünlerindeki ortalama günlük açık pozisyon miktarı (OI), ikinci çeyrekte 106.200’e ulaşarak rekor bir seviyeyi gördü. OI, vadeli işlem piyasalarında henüz kapatılmamış, yani açık pozisyonda olan toplam türev vadeli işlem sayısını gösteriyor.

Ortalama günlük hacim açısından ele alındığında, ikinci çeyrekte Bitcoin vadeli işlem sayısı 10.700’ü gördü, Ether’in günlük hacim sayısı ise 6.100 seviyelerindeydi.

21 Haziran tarihinde, CME Group’un kripto ürünlerine erişen açık pozisyona sahip kullanıcı sayısı 404’e ulaştı ve bu durum “kurumsal ve büyük yatırımcılardan gelen ilginin arttığı” şeklinde yorumlandı.

CME’nin vadeli işlem ürünleri başkanı Tim McCourt, Bitcoin ve Ether için “CME Group’un kripto vadeli işlem ürünleri, aşırı piyasa oynaklığına rağmen yatırımcılar için sürekli hacim ve faiz büyümesi ile dolu bir likidite cenneti oldu,” dedi ve sözlerine şu cümlelerle devam etti:

“Daha küçük boyutlu olan mikro bitcoin, mikro eter vadeli işlemleri ve opsiyonları gibi sunduğumuz ürün çeşitliliği, büyük kurumlar ve aktif alım satım yapan kullanıcılar için gelişmiş esnek bir alım satım imkanı sunuyor.”

CME Group, 2017 yılında rakibi CBOE Global Markets’i geride bırakarak Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunan ikinci türev piyasası konumuna geldi. 2020’nin sonunda ise, CME’nin kümülatif Bitcoin vadeli işlem hacmi 100 milyar dolara ulaştı.

CME Group, o zamandan beri mikro Bitcoin ve mikro Ether vadeli işlem sözleşmesi seçenekleri de dahil olmak üzere çeşitli kripto türev ürünlerini piyasaya sürmeye devam etti.

Şirket, perşembe günü yaptığı açıklamada, Micro BTC ürününün ikinci çeyrekte günlük ortalama 17.400 sözleşme sayısına ulaştığını, aynı şekilde ETH için de günlük ortalama hacmin 21.300 olduğunu belirtti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!