NFT
featured
takip edilmesi gereken 4 altcoin analiz

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 4 Altcoin ve Bitcoin

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu haftaki fiyat hareketleri dikkat çeken 4 altcoin ve Bitcoin için teknik analiz ve fiyat değerlendirmesi. Bitcoin (BTC) fiyatı bugüne kadar, nisan aylarında genellikle yukarı yönlü hareket etti. 

Bitcoin borsası CoinCorner CEO’su Danny Scott, Bitcoin’in son 10 yılda olduğu gibi yine nisan ayında ortalama yüzde 51’lik getiri elde edebileceğini ve 83.000 dolara yükselebileceğini ileri sürdü. Bu durum, madencilerin mevcut seviyelerde satış yapmak yerine pozisyonlarını korumalarını sağlayabilir.

Tartışmasız piyasanın lideri Bitcoin olsa da, altcoin fiyatlarında da önemli hareketler söz konusu. Bu bağlamda Cointelegraph analisti Rakesh Upadhyay, kısa vadede iyi performans gösterebilecek 4 altcoin fiyatını ve Bitcoin’i analiz etti.

BTC/USDT – Bitcoin teknik analiz

Bitcoin fiyatının birkaç gün içinde defalarca 60.000 dolar direncini test edip başarısız olması, kısa vadeli işlem yapan yatırımcıların kâr alımlarını gösteriyor. Bu hamlelerin ardından 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (56.669 dolar) düşüş meydana geldi.

BTC/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Hareketli ortalamaların (MA) yataya geçmesi ve göreceli güç endeksinin (RSI) düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkmaması, ayıların agresif bir şekilde 60.000 ila 61.825 dolarlık direnç bölgesini savunduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı bu bölgenin üzerine itebilirse, ayıları tuzağa düşürerek olası bir kısa baskısı oluşturabilirler. Bu ihtimal, BTC/USDT paritesini 69.540 dolar hedefine ve ardından da 79.566 dolar zirvesine itebilir.

Öte yandan, boğalar yine 60.000 dolar direncini aşamazsa, 20-EMA’nın altına bir kırılım gelme olasılığı artar. Parite daha sonra 50 günlük basit hareketli ortalamayı (SMA) (53.961 dolar) yeniden test edebilir. Burası kritik bir destek zira buranın altına kırılım gelirse, kısa vadeli trendde değişiklik gözlenebilir.

ETH/USDT – Ethereum fiyat analizi

Ether (ETH) fiyatındaki menzile bağlı hareket 2 Nisan tarihinde yukarı yönlü bozuldu. Ardından fiyat 2.144 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Boğalar yüksek seviyeleri sürdüremeyince, yeniden 2.040 dolarlık önceki direnç seviyesinin altına doğru düşüş geldi.

ETH/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar şu anda fiyatı 2.040 ila 2.144 dolar arasında yer alan genel direnç bölgesinin üstüne çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa ETH/USDT paritesi ivme kazanabilir ve 2.618 dolara doğru yolculuk başlayabilir.

Yükselişe geçen 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (1.869 dolar) ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI) boğaların üstünlük sağladığını gösteriyor.

Öte yandan fiyat gücünü kaybeder ve 20-EMA’nın altına düşerse, yükseliş momentumunun zayıfladığı ortaya çıkacak. Akabinde 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (1.756 dolar) altına doğru kırılım gelirse, parite 1.289 ila 2.040 dolar arasında konsolide olabilir.

BNB/USDT – Binance Coin teknik analiz

Binance Coin (BNB) fiyatı 2 Nisan tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı, ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Akabinde fiyat 348,69 doların altına düştü. Bu durum ayıların boğaları tuzağa düşürmeye çalıştığını gösterse de 5 Nisan itibarıyla hafif bir toparlanma gözlendi.

BNB/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar fiyatın 315 dolarlık desteğin altına düşmesine izin vermiyor. Bu olumlu bir işaret. Zira boğaların her ufak düşüşte birikim yaptığı ve satın alma fırsatı sunacak daha derin bir düzeltmenin gelmesini beklemediklerini ortaya koyuyor.

Boğalar fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 373,79 doların üzerine çıkarabilirse, BNB/USDT paritesi yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir ve önce 400, ardından da 430 dolara kadar ilerleyebilir. Yükselen hareketli ortalamalar (MA) ve aşırı alım bölgesi yakınındaki göreceli güç endeksi (RSI) yukarı yönde hareket ihtimalini yükseltiyor.

Diğer taraftan fiyat mevcut seviyeden ve ardından da 315 dolardaki genel direnç çizgisinden aşağı düşerse, yükseliş momentumunun zayıfladığı ortaya çıkacak.

DOT/USDT – polkadot fiyat analizi

Polkadot (DOT) fiyatı 2 Nisan tarihinde düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı ve 3 Nisan itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 46,80 doları gördü. O günkü mum çubuğunda yer alan uzun fitilden anlaşıldığı üzere, yüksek seviyelerde kâr alımları meydana geldi.

DOT/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Fiyat düşünce alımlarını artıran boğalar fiyatı 42,28 doların üzerine çıkardı. 5 Nisan itibarıyla bu çizginin altına gerileme geldi.

20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (37,19 dolar) yukarı yöneldi ve göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinde. Yani an itibarıyla piyasa boğaların kontrolü altında.

Boğalar fiyatı 46,80 doların üzerine çıkarabilirse DOT/USDT paritesi yükseliş trendini devam ettirebilir ve 53,50 dolara kadar ilerleyebilir.

Bu olumlu görüş, fiyatın hareketli ortalamaların altına düşmesi durumunda geçersiz hale gelecektir.

EOS/USDT – EOS teknik analiz

EOS fiyatı 1 Nisan tarihinde 5,60 dolarlık genel direncin üzerine çıktı ve 2 Nisan itibarıyla 6,25 dolardan kapanış gördü. Bu, 29 Haziran 2019’dan bu yana en yüksek kapanıştı. Yani altcoin, uzun zaman sonra bir kez daha yatırımcılar arasında ilgi toplamaya başladı.

EOS/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar fiyatı, 3 Nisan itibarıyla 5.60 dolarlık kırılım seviyesinin altına geri çekti, ancak boğaların hamlesiyle yeniden yükseliş elde edildi. Ardından fiyat 5,60 doların üzerine çıktı.

Alıcılar fiyatı yaklaşık üç gün boyunca 5,60 doların üzerinde tutabilirse, yeni bir yükseliş trendinin başlaması mümkün. Boğalar fiyatı 6,50 doların da üzerine çıkarırsa EOS/USDT paritesi büyük ivme kazanabilir. Akabinde parite 7,64 dolara ve ardından 8,69 dolara yükselebilir.

20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (4,85 dolar) yükselmeye başladı ve göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede. Yani an itibarıyla direksiyonda boğalar var.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!