featured

BTC için “büyük düşüş” ihtimali ortadan kalktı mı?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haftalık kapanışta gerileme gördükten sonra pazartesi günü itibarıyla BTC/USD paritesi, 42.000 dolarlık desteği geri alma hedefinde.

Bitcoin (BTC) boğaları, nisan ayının ikinci haftasına destek fiyatı 40.000 doların üzerinde tutmak için mücadele ederek başladı.

Son derece düşük fiyat oynaklığının görüldüğü hafta sonunun ardından, BTC/USD paritesinde görmeye alıştığımız üzere haftalık kapanış sürecinde piyasa geriledi.

Şu anda yatırımcılar fırtına öncesi sessizlik ortamı hissediyor. Makro veriler büyük trend değişimine işaret ediyor, ancak düşük fiyat oynaklığı kripto varlıklara “ciddi” bir alıcı talebinin olmadığını ortaya koyuyor.

Aynı zamanda Bitcoin ağına ait temel veriler, tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaştığından geleceğe dair endişe oluşturacak bir durum söz konusu değil.

Bu birbirine zıt faktörlerin bir araya gelmesiyle, bir sonraki fiyat hareketinin hangi yönde olacağı merak konusu. Önümüzdeki hafta bir şeyler değişebilir mi?

BTC için “büyük düşüş”

Bu süreçte Bitstamp borsasında 41.771 dolara gerileyen Bitcoin, 23 Mart tarihindeki gibi haftanın en düşük değerini gördü.

En büyük kripto para birimi, geçen aydan bu yana işlem gördüğü aralığın en üst seviyesine çıkmak için yaptığı tüm yukarı yönlü birikimi kaybetti. Şimdi destek olarak önceki direnccin yeniden test edilmesi gözlenebilir. En kötü senaryoyu düşünmek yerine birçok yatırımcı, tersine dönüş sürecinin başlayacağını umuyor.

Popüler Twitter kullanıcısı Credible Crypto, yaptığı yorumda, “Yukarı yönlü haftalık yeniden test yaşanırken finex balinaları tekliflerini artırıyor, ben de düşüşü satın alıyorum. Onaylanmasını beklemek istiyorsanız aylık kapanışı bekleyebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Credible Crypto, hem Bitfinex balina alımı hem de Bitcoin’in Aroon göstergesinin son günlerde yükselişe işaret ettiğini gösteren grafik hakkında yorum yaptı.

Bir varlığın yükseliş veya düşüş trendini belirlemek için tasarlanan Aroon göstergesi, Bitcoin’in önceki en yüksek tepe noktası olan 2017’den bu yana yalnızca altı kez düşüşten yükselişe “kesişim” yaptı.

Analist Rekt Capital, Bitcoin için yükseliş beklentisine girmek için birden fazla neden olduğuna inanıyor. Ancak haftalık kapanış 42.150 dolar civarında ve beklenen 43.100 dolarlık seviyeye kıyasla hayal kırıklığı oluşturuyor.

Pazar günü paylaştığı grafikte, “Bu şekilde bir BTC Haftalık Mum Kapanışı ve yeni destek olarak da yaklaşık 43.100 doların yeniden test edilmesi başarılı sonuç doğuracaktır” dedi.

“Bu nedenle BTC, yaklaşık 43.100 ila 52.000 dolar aralığında daha yüksek bir hareket için konumlanacak.”

Ayrıca Michaël van de Poppe, pazar günkü düşüşün, pazartesi gününün başlangıcında kısa vadeli bir fiyat oynaklığı sağlamak adına CME vadeli işlem açığını kapattığını kaydetti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!