featured

Bitcoin fiyatı için 135 bin dolar hala mümkün

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), boğaların son dakikada devreye girerek haftalık kapanışı kurtarmasıyla yeni haftaya yükseliş ile başladı. Peki sırada ne var?

Pazar günkü haftalık kapanışta ne olacağından endişe duyanlar için Bitcoin, hayal kırıklığı yaratmadı.

Haftanın çoğunda yatay seyreden BTC/USD paritesi, 65.500 dolarda haftalık kapanış rekoru kırdıktan sonra yükselişe devam etti.

Haftanın tam olarak son saatinde 1.000 dolar değer kazanan Bitcoin, son haftaları karakterize eden bir davranışı yeniden göstermiş oldu.

Popüler analist TechDev, haftalık kapanışın 1,618 Fibonacci seviyesinin üzerinde gerçekleştiğini ve bu nedenle 2013 ve 2017 boğa piyasalarında sıçrama tahtası görevi gören fiyat hareketini kopyaladığını ileri sürdü.

Analist, bir başka gönderisinde “Yaklaşan şeye hazır mısınız? Şahsen bu kez de Bitcoin’in farklı davranmayacağını düşünüyorum,” diye özetledi.

Diğer bazı yorumcular ise pazar günü gerçekleştirilen Taproot soft fork’unun henüz tam olarak fiyatlandırılmadığını düşünüyor. 2017’de Segregated Witness (SegWit) ile olduğu gibi, büyük güncellemeleri genellikle önemli fiyat artışları izliyor.

135 bin dolar hala mümkün

PlanB’nin “en kötü senaryoda” aylık kapanış tahminleri hakkında ne düşünüyorsanız düşünün, analist tahminlerinin arkasında durmayı sürdürüyor.

BTC’nin aylık kapanış fiyatlarını art arda üç ay boyunca neredeyse tamamen doğru tahmin eden PlanB, şimdi ise BTC’nin 1 Aralık’a kadar 98 bin dolara, 1 Ocak 2022’ye kadar ise 135 bin dolara ulaşmasının hala mümkün olduğunu düşünüyor.

PlanB, Bitcoin konusunda fikirlerinde yalnız değil. Diğer birçok kaynak da önümüzdeki haftalarda hedef olarak en az 85 bin doları belirliyor.

Geçtiğimiz hafta paylaşılan bir tahmine göre ise Bitcoin, ocak ayında 250 bin dolara kadar yükselebilir. Böyle bir durumun yaşanması, stok akış modellerinden birini de geçersiz kılacaktır.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!