featured
Death Cross Nedir

Borsalara aktarılan Bitcoin sayısı, en yüksek seviyede

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm kripto para borsalarına aktarılan net BTC sayısı verilerini paylaştı. Net akış, borsalar gönderilen BTC sayısından çekilen BTC sayısının çıkartılmasıyla hesaplanıyor.

Zorluk ve hash oranı gibi ağ esasları beklenenden iyi bir performans gösterse de, kripto borsa verileri tehlike çanlarını çalıyor.

32 bin dolar direncini kırmada başarısız olan Bitcoin (BTC), hafta sonunu 31-32 bin dolar aralığındaki dar bir işlem bandında geçirdi. Kripto para, yeni haftaya ise 31 bin dolar desteğini kaybederek başladı.

Zincir üstü veriler, mevcut durumda karışık sinyaller veriyor. Zorluk ve hash oranı gibi ağ esasları beklenenden iyi bir performans gösterse de, kripto borsa verileri tehlike çanlarını çalıyor.

Zincir üstü analiz kaynağı CryptoQuant, 19 Temmuz tarihli gönderisinde tüm kripto para borsalarına aktarılan net Bitcoin sayıların mevcut verilerini paylaştı.

Borsalara aktarılan net BTC sayısı

Borsalara aktarılan günlük net BTC sayısı, yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi son beş ayın en yüksek seviyesi olan 28.700’e ulaştı. En büyük BTC girişinin ise Coinbase Pro’da yaşandığı görülüyor.

Balinalar ve kurumsal yatırımcılar gibi büyük ve uzun vadeli düşünen yatırımcılar, kripto paralarını genellikle borsalar yerine soğuk depolamada saklamayı tercih ediyorlar. Bu nedenle borsalara BTC yatırmaları, çoğunlukla satış yapma niyetinde olduklarını gösteriyor.

Diğer yandan, BTC girişindeki artışın tek nedeni satış yapmak olmayabilir. Yatırımcılar, altcoin satın almak veya marj ticareti yapmak için de Bitcoin kullanabiliyor.

Ağ esasları ise giderek daha güçlü bir görüntü çiziyor. Çinli madencilerin göç etmesiyle düşmeye başlayan hash oranı, bir süredir 83 EH/s seviyesine tutunuyor.

Dört kez üst üste düşüş yaşayan madencilik zorluğu ise, geçtiğimiz hafta sonu yaşanan son otomatik düzeltmede beklenenden çok daha hafif bir düşüş yaşadı. İki hafta önce yüzde 29 düşeceği tahmin edilen madencilik zorluğu, yüzde 4,8’lik görece daha hafif bir düşüş gösterdi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!