featured
bitcoin google aramaları

Bitcoin’in Google arama trendleri

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google arama trendlerine göre çöküşe geçen Bitcoin (BTC) fiyatları, popüler kripto paranın ölümüyle ilgili söylentileri gündeme getirdi.

Google’da “Bitcoin öldü” şeklinde yapılan arama sayısında geçtiğimiz hafta büyük bir sıçrama görüldü ve bu sayı muhtemelen bir rekor kırdı. Google Trendler, arama terimlerine karşı zamanla değişen ilgiyi izleyip toplam kullanıcı arama sayısına göre 1 ve 100 arasında puan veriyor., ardından veriler isimsizleştirilip, konuya göre kategorize edildikten sonra konuma göre toplanıyor.

“Bitcoin öldü” olarak yapılan arama, aşağıda noktalı çizgiyle yansıtılan ön verilere dayanarak 12-18 Haziran arasındaki dönemde 100 puan aldı. Söz konusu arama sorgusu en son Aralık 2017’de 100 puan almıştı.

Google arama sonuçları, varlık fiyatlarında görülen ve haftalarca süren amansız satışların ardından kripto para piyasalarına karşı duyulan çok yüksek derecedeki endişeyi yansıtıyor. Diğer taraftan Fed’in riskli varlıklarla ilgili politika değişiminin ise Bitcoin’in şu anda yedinci ayındaki aşağı yönlü sarmalını tetiklemiş olma ihtimali bulunuyor. Terra ekosisteminin çöküşü ve etkileri de fiyatın düşmesinde etkili olurken, mevcut olumsuz piyasa koşulları sebebiyle Celsius ve Three Arrows Capital gibi sektördeki büyük oyuncuların iflasla karşı karşıya olduğuna dair bazı inandırıcı söylentiler de ortaya çıkıyor.

Geleneksel medya kuruluşları uzun zamandır Bitcoin’in ölümüyle ilgili yüzlerce paylaşım yaparken, uzmanları da son piyasa çöküşünü BTC’nin geçerli bir varlık olmadığının kanıtı olarak gösteriyor. Ancak Bitcoin’in birden fazla rekor seviyeye ulaştığı 2021 yılında bile, 45 kez “öldüğü” iddia edilmişti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!