featured

Bitcoin işlem ücretleri son 10 yılın en düşük seviyesinde

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cüzdanlar ve borsalar arasında Bitcoin taşımak için mükemmel bir dönemdeyiz. Bitcoin işlem ücretleri, Galaxy Digital’a göre tüm zamanların en düşük seviyesini gördü.

Cüzdanlar ve borsalar arasında Bitcoin (BTC) taşımak için mükemmel bir dönemdeyiz. Bitcoin işlem ücretleri, Galaxy Digital’a göre tüm zamanların en düşük seviyesini gördü.

Aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi, ortalama Bitcoin işlem ücreti 2022’de 0,00004541 Bitcoin’e (2,06 dolar) geriledi. 0,00001292 Bitcoin (0,59 dolar) ölçülen medyan işlem ücreti rapora göre 2011 hariç tüm yılların en düşük seviyesini temsil ediyor.

Galaxy Digital Şirket Geneli Araştırma Başkanı Alex Thorn’a göre, SegWit’in giderek daha yaygın kullanılması, işlemlerin yığın haline getirilmesi, Lightning Network’ün büyümesi, madencilerin satışı azaltması ve azalan OP_Return kullanımı gibi faktörler, işlem ücretlerinin 10 yıldan uzun süredir görülmeyen seviyelere gerilemesini sağladı.

Glassnode analistlerin James Check de Thorn’a katılarak, “yığınlama ve Segwit’in kesinlikle etkisi var,” diye belirtti. Check’e göre bir bloka sığdırılabilecek işlem sayısının artması, yapılan iş hacmini artırarak ücret baskısını azalttı.

Check’in Cointelegraph ile paylaştığı grafik, Segwit yaygınlığının özellikle de mayıs ve temmuz ayları arasında önemli bir artış gösterdiğini ortaya koyuyor.

Check, yine de tüm hikayenin bununla sınırlı kalmadığını düşünüyor:

“Bence birinci sebep, mayıs ayında yaşanan yüzde 50’lik düzeltme, ki bireysel yatırımcı ilgisinin büyük kısmını yok etti.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!