featured
bitcoin hikayeleri

Bitcoin ile Zenginlik Hikayeleri

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin yatırımı ile zengin olan çok sayıda isim ise BTC hikayesi ile birlikte popüler olmayı başararak yüklü servet edindiler.

Başarılı yatırımları ile kripto para sektörünün gıpta ile baktığı isimler halen kripto para yatırımına devam etse de kazandıkları meblağların büyüklüğü yeni yatırımcıları heyecanlandırmaya yetiyor. İşte Bitcoin’den zengin olan genç ve orta yaşlı en meşhur yatırımcılar ile bitcoin hikayesi!

Dave Carlson ve Bitcoin Hikayesi

Bitcoin madenciliği yaparak elde ettiği servet ile epey ünlü olan Dave Carlson, yaklaşık 105 milyon dolarlık bir servetin sahibi. Tüm servetini BTC madenciliğinden mi kazandı bilinmez ama Carlson’un servetinin büyüklüğü kripto para yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetiyor.

Winklevoss Kardeşler ve Bitcoin Hikayeleri

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’i Facebook fikrini çalmakla suçlayan Winklevoss ikizleri, aynı zamanda yüklü miktarda BTC’yi ellerinde bulundurmaları ile ünlü! Cameron ve Tylor Winklevos için var olan Bitcoin’lerin yüzde 1’inin sahibi tanımlaması tüm kripto para piyasalarında dolanırken, ikizlerin toplam servetinin 400 milyon doların üzerinde olduğu konuşuluyor. İkizler ise halen BTC yatırımlarını tutmakta ve “Bitcoin, Facebook’tan daha büyük olacak” söylemleri ile Bitcoin’e olan güvenlerini göstermekte.

Tim Draper ve Bitcoin Hikayesi

Amerikalı girişim sermayedarı Tim Draper, Silk Road sitesinden ele geçirilen ve açık artırma ile satılan 32 bin Bitcoin’i satın alması ile servet elde etti. Philips Academy Andover, Stanford ve Havard’dan mezun olan başarılı sermayedar, yapılan iki açık artırmada 30 bin ve 2 bin BTC satın alımı yaparak dillere düşen bir servetin de sahibi oldu.

Tony Gallippi ve Bitcoin Hikayesi

Adını satın aldığı Bitcoin ile değil, BTC ile ödeme sistemini kurması sayesinde duyuran Tony Gallippi; BitPay şirketinin kurucusu ve sahibi. Bitcoin işlemleri yapmak için çok sayıda şirket BitPay kullanırken, Gallippi yapılan bu kullanımlar aracılığıyla servetini büyütmeye devam ediyor. Gallippi tek başına kurduğu BitPay’i 100’den fazla çalışanı olan bir şirkete çevirmeyi başardı.

Kristoffer Koch ve Bitcoin Hikayesi

Bitcoin’in ilk piyasaya çıktığı tarih itibarıyla yaklaşık 27 dolar değerinde 5.000 adet BTC yatırımına imza atan Norveçli öğrenci, hatırı sayılır bir servetin sahibi oldu. Kristoffer Koch isimli bu genç BTC yatırımcısı 150 Kroner değerinde yaptığı yatırım için hesap şifresini unutmuş ve 2013 yılında hatırladığı yatırıma ulaşmak için epey çaba sarf etmesiyle ünlü olmuştu. Norveçli öğrencinin yıllar içerisinde yaklaşık 900 bin dolarlık servete ulaştığı tahmin ediliyor.

Roger Ver ve Bitcoin Hikayesi

Tokyo’da ikamet eden Robert Ver için ne zaman BTC yatırımı yaptığı bilgisi bulunmasa da yaklaşık 52 milyon dolarlık servete sahip olduğu tahmin ediliyor. Ver, genç yaşına rağmen kazandığı bu servet ile takip edilirken, halen BTC yanlısı açıklamaları ile kripto para sektörünce tanınan ve sevilen bir kişilik olarak dikkat çekiyor.

Jered Kenna ve Bitcoin Hikayesi

BTC ile nasıl zengin olunur sorusuna verilen yanıtların ilk başında gelen hikayesi ile takdir toplayan Jered Kenna, henüz 20 cent iken yüklü bir Bitcoin alımı yaparak bir servet edinmeyi başardı. Yatırım tutarı belli olmasa bile ABD’de eski Deniz Kuvvetleri Subayı olarak görev alan Kenna’nın yaklaşık 90 milyon dolar servete sahip olduğu konuşuluyor. Bugünlerde ise ticarete kendisini adayan Kenna, Kolombiya’da BTC ile ödeme kabul eden bira fabrikası işletiyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!