featured

Bitcoin fiyatı üst bölgesine doğru ilerliyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, 24 Haziran’da yatırımcıların öngörülerine dolan umut ile birlikte işlem aralığının üst bölgesine doğru ilerliyor.

TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, Bitstamp’te 21.425 dolara kadar yükseldi.

Parite 20 bin doların altına iğne attığı 22 Haziran’dan beri yükselirken, ABD borsaları da hafta sonuna sakin bir geçiş yapıyor.

Bitcoin “23 bin dolara hazır mı?”

Ünlü analisti Michaël van de Poppe, “Bitcoin 23 bin dolara hazır,” yorumunda bulundu.

Kritik öneme sahip 200 haftalık hareketli ortalamanın (WMA) hemen üzerinde olan 23 bin dolar, hem yorumcular hem de satıcılar arasında popüler bir hedef.

Alım satım platformu Decentrader’ın da belirttiği gibi, kripto para borsası Bitfinex’teki balinaların bu bölgeye satış emri yerleştirmesi, BTC/USD paritesinin olası bir sıkışma halinde 200 WMA’nın yukarısına “sahte kırılma” gösterme ihtimalini doğuruyor.

Decentrader, popüler düşünceyi yansıtan son piyasa güncellemesinde “200WMA, önceki ayı piyasalarında fiyatı tutması nedeniyle muazzam bir tarihi öneme sahip ve fiyat bu seviyeye yeniden geldiğinde de yatırımcıları epey ilgilendirecek,” diye belirtti.

“Balinaların hakimiyet kurmayı özellikle sevdiğini bildiğimiz Bitfinex’te, 200WMA seviyesinin hemen üzerinde olan 23 bin dolarda önemli bir satış duvarı olduğunu görüyoruz. Bu emirlerin orada kalacağının veya fiyat oraya geldiğinde kırılmayacağının bir garantisi yok. Fakat dikkate almak ve dolayısıyla 200WMA’da yaşanacak potansiyel bir sahte kırılma riskinin farkında olmak gerekli. Fiyat ilk denemesinde bu seviyeden geri dönebilir.”

Şirket, kripto için zor günler henüz geçmiş olmasa da, piyasanın “boğaları cesaretlendirecek” sinyaller verdiğini ekledi.

Yatırımcılar Ethereum’da 1.500 doları hedefliyor

Altcoin’ler ise daha küçük zaman çerçevelerinde sahneyi Bitcoin’den devraldı.

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin Ether (ETH), gün içerisinde neredeyse yüzde 10 değer kazanarak 1.200 doların üzerine ulaştı.

Ripple (XRP) ve Solana (SOL) bundan daha da iyi bir performans gösterdi ve her ikisi de iki haneli değer artışları kaydetti. Solana’nın haftalık değer artışı ise yüzde 30’a yaklaşıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!