featured
bitcoin analiz son çeyreği

Bitcoin, son üç yılın en kötü çeyreğini kaydetme yolunda ilerliyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, 2018 ayı piyasasının başlangıcından beri görülen en kötü çeyreği kaydetme yolunda ilerliyor.

İçinde bulunduğumuz çeyrek, 2014 başından beri görülen en kötü ikinci performansı gösteren çeyrek de oldu.

Kripto veri sağlayıcısı Skew’a göre Bitcoin, bu çeyrekte yüzde 46 düşüş gösterdi ve 2018’in ilk çeyreğinden beriki en zayıf performansını gösterdi. BTC, o zamanlar 2017 sonunda ulaştığı rekor seviyeye kıyasla yüzde 50 düşüş göstermişti.

2021’in ikinci çeyreği, 2019 başından beri düşüş ile kapanan dördüncü çeyrek oldu. BTC fiyatı, 2020’nin ilk çeyreğinde yüzde 10,6, 2019’un dördüncü çeyreğinde yüzde 13,6, üçüncü çeyreğinde ise yüzde 21,5 düşüş göstermişti.

Büyük yatırımcılar BTC’den uzaklaşıyor

CoinShares’in 21 Haziran tarihli Haftalık Dijital Varlık Fon Akışı raporuna göre kurumsal yatırımcılar, art arda altı hafta Bitcoin fonlarından yatırımlarını çekti. BTC yatırım ürünleri, son yedi günde 89 milyon dolar fon kaybı yaşadı.

Kripto yatırım ürünleri, art arda üç haftayı fon düşüşü ile geçirdi. Yatırımcılar, geçtiğimiz hafta piyasadan 79 milyon doları çekti. Diğer yandan çoklu varlık ürünleri, 10 milyon dolar net fon artışı yaşadı.

Zincir üstü analiz sağlayıcısı Glassnode’un verilerine göre, tezgah üstü platformlar ve madenciler de Bitcoin’lerini satıyor.

Tezgah üstü platformlarıın BTC birikimleri, Mart 2020’den beri görülen en düşük seviyeye geriledi. Madenciler ise Çin’in sektöre uyguladığı baskılar artarken, son haftalarda yüklü miktarda satış yaptı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!