featured
bitcoin 50 bin dolar analizi

Bitcoin fiyatı 50.000 dolara gidiyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin BTC fiyatı bir sonraki hedefi olan 50.000 dolara doğru yaklaşıyor. Bitcoin BTC için teknik analiz.

Bitcoin (BTC) fiyatı, Tesla‘nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin BTC yatırımı yaptığını açıklamasının ardından kritik 40.500 dolar seviyesini aştı. Ardından fiyat tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi ve bir sonraki ana direnç seviyesi olan 50.000 dolara yolculuk başladı.

Diğer taraftan altcoin fiyatlarının hareketlenmesi için müsait bir ortam oluştu. Peki Bitcoin BTC canlı fiyatın daki konsolidasyon daha ne kadar sürecek? Grafiklere göz atalım.

Bitcoin Tesla direnci kırdı

XBT/USD paritesine ait 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, Tesla haberlerinin ardından Bitcoinin fiyatında şimdiye kadarki en büyük günlük yeşil mumun oluştuğunu gösteriyor.

Grafikte izlendiği üzere, bir sonraki hedef 50.000 dolarlık psikolojik sınırda duruyor. Aynı zamanda 1,618 Fibonacci seviyesi de, yeni fiyat keşfi yapıldığında tahmin için sıklıkla kullanılır.

BTC/USD paritesine ait 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin için izlenecek bir diğer önemli seviye, 43.300 ila 43.700 dolar arasındaki emir bloğu. O alan var olduğu sürece yukarı doğru hareket daima gündemde olacaktır.

Eğer BTC fiyatı bu seviyeyi tutamazsa keskin bir düşüş yaşanması muhtemel. 43.300 ila 43.700 dolarlık alanı aşmak, Bitcoin’in fiyatı birkaç hafta boyunca hareket ettiği aralığa geri iteleyecektir. Bir sonraki destek seviyesi 43.300 dolarda. Çalışmazsa, 37.800 ila 38.500 dolar arasında destek alınabilir.

Zayıflayan dolar kripto para piyasasını güçlendiriyor

Dolar Güç Endeksi (DXY) 90 puanda geçici bir dip oluşturduktan sonra biraz yükseldi. Küçük bir rahatlama rallisi söz konusu olsa da 91,60 puan seviyesinde kalındı ve ardından U dönüşü geldi.

DXY için ana soru, 90 puan seviyesinin tutup tutamayacağı olacak. Yükseliş sapması hala geçerli ve yeniden 92 testi gerçekleşebilir. Böyle bir toparlanma, muhtemelen kripto para piyasası için ufak bir gerilemeye yol açacaktır.

Bununla birlikte, DXY endeksi düşüş trendine devam ederse, kripto para birimi piyasasının daha yüksek zirveler yapmasını ve BTC’nin 50.000 dolara ulaşmasını engelleyecek pek bir şey kalmayacak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!