NFT
featured

Bitcoin boğalarından 23.000 dolar seviyeleri

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC fiyat hareketi hayal kırıklığına yol açan aylık kapanıştan kaçmaya çalışıyor. Bitcoin (BTC), 1 Ağustos Wall Street açılışında destek olarak 23 bin doları test etti.

200 haftalık hareketli ortalama büyük ilgi görüyor

İlk Bitcoin Piyasalar ve TradingView’den alınan veriler ışığında, ayı ve boğaların mücadele savaşında BTC/USD paritesi ele alındı.

Bitcoin, bir gün önce Haziran ortasından bu yana en yüksek haftalık kapanışa çok yaklaştı ve aylık mum kapanışı ise, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolardan bu yana en büyük seviyeleri gördü.

Bitcoin, 200 haftalık hareketli ortalama (MA) gibi önemli trend çizgilerini geri kazanmasına rağmen, bu seviyeleri tekrar test edip tüm haftalık mumları tekrar çizmeye başlayana kadar aralığından çıkmaya niyeti yok gibi görünüyor.

Zincir üstü analitik kaynağı Material Indicators ise gün içinde “Ayı Piyasası Rallisi hala canlı ve iyi durumda,” dedi.

“BTC için 200 hafta ve 50 ay dikkate alınması gereken ilk seviyelerdir ancak bu durum, çizginin üzerinde yer alan mumlara sahipseniz geçerlidir. Diğer türlü, aşağılara doğru BTC’nin çizdiği fitiller geçersiz olur.”

Bu nedenle, 22.880 ve 21.965 dolarlık fiyat seviyeleri, boğalar için çok büyük önem arz ediyor.

Bir diğer trader ve analist Rekt Capital, Bitcoin’in yine de kısa vadede 200 haftalık MA’yı destek olarak yeniden test etmeye çalışacağını tahmin ediyor.

Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyat gücü hakkında da yorum yapan Capital, 200 haftalık MA geri alımının Mart 2020 COVID-19 çöküşünden bu yana “uzatılmış bir düşüş trendinden” sonra gerçekleşen bir ilk olduğunu kaydetti.

Blockchain soru-cevap platformu Answerly’nin kurucu ortağı Zain Haider, “Bitcoin 24 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmak için mücadele ediyor olabilir, ancak haftalık mum kapanışı, nihayet 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde kapandı. Bu durum, teknik hissiyatı önemli ölçüde iyileştirebilir,” yorumunu yaptı.

Zincir üstü faaliyetler en iyi senaryoda bile cansız

Amerika Birleşik Devletleri borsaları gün içinde yatay seyrederken, Bitcoin ve altcoinler, fiyat hareketini etkileyen makro baskılardan dolayı çok fazla oynaklık göstermedi.

Zincir üstü analitik firması Glassnode araştırmacıları, aylarca süren düşüş trendinden sonra hala düşüş eğilimini yansıtan göstergeler olduğunu ve durumun belirsizliğini korumaya devam ettiğini söyleyip yatırımcıları uyardı.

Glassnode’un haftalık haber bülteni The Week On-Chain’in son sayısında, “Hem Bitcoin hem de Ethereum’un, aşırı satım koşullarının ardından fiyatlarında bir toparlanma görüldü ve Temmuz FOMC toplantısını takiben risk alma dürtüsü ile kullanıcılar teşvik edildi.” şeklinde yazdı.

“Ancak, zincir üstü işlem talebi en iyi senaryoda bile cansız kalıyor ve bu ralli, henüz gözlemlenebilir faaliyetine ulaşmak için ikna edici seviyelere gelmedi.”

Glassnode, zincir üstündeki verilerin hala “resmin sadece bir kısmını” temsil ettiğini ve yeni başlayan değişim işaretlerinin devam edip edemeyeceğine dikkat edilmesi gerektiğini ekledi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!