Bitcoin Boğaları
Bitcoin Boğaları

Bitcoin boğaları hala 40 bin dolar direncini kırmaya çalışıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 15 Mart’ta kısa süreli bir kısa pozisyon sıkışması yaşarken, boğalar hala 40 bin dolar direncini kırmaya çalışıyor.

Kısa pozisyon sıkışması yaşayan Bitcoin 40 bin doları geçemedi.

Yatırımcılar fiyat hareketinden etkilenmedi

Piyasa verilerilerimize göre BTC/USD paritesi, salı gecesi psikolojik sınırın hemen altına ulaştıktan sonra önceki seviyelere geri döndü.

Avrupa Birliği’nin iş ispatı algoritmalı kripto paraları yasaklayacak yasal mekanizmayı  reddetmesinin  ardından Bitcoin, popüler “Bart” formasyonu oluşturdu.

Bu adım önemli olsa da, BTC fiyat hareketine pek bir etkide bulunmadı.

Ünlü analist Michaël van de Poppe, “Altcoin’ler BTC paritesinde yine oldukça güçsüz gözüküyor. Bitcoin hala konsolide oluyor. Dürüst olmak gerekirse, bunlar piyasalar için iyi işaretler değil,” yorumunda bulundu.

Günlük zaman çerçevelerinde hareketsiz kalan Bitcoin, birkaç aydır belirli bir işlem aralığında sıkışıp kaldı.

Zincir üstü izleme kaynağı Coinglass’ın likidasyon verileri, kısa süreli fiyat artışının ardından türev piyasasında da sınırlı hareket olduğunu gösteriyor. Son 24 saatte likide edilen BTC pozisyonlarının değeri 47 milyon dolar ölçüldü.

Bitcoin 39 bin dolarda hacim büyük

Zincir üstü göstergelere odaklanan Moskovski Capital CEO’su Lex Moskovski, mevcut spot fiyat seviyelerinin tarihsel önemine dikkat çekti.

Göstergeler, en son 39 bin dolarda hareket ettirilen BTC sayısının, diğer tüm fiyat seviyelerinden fazla olduğunu ortaya koyuyor. Bu da mart ayındaki fiyat hareketini Moskovski’ye göre “tüm konsolidasyonların anası” yapıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!