featured
bitcoin btc makro destek seviyesi

Bitcoin 51 bin dolardaki makro destek seviyesini test edebilir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı 54 bin dolara tutunmakta zorlanıyor, Bitcoin, 20 Nisan’da yeniden 54 bin doların altına geriledi.

Bitcoin, 20 Nisan’da yeniden 54 bin doların altına geriledi. Balina kümeleri verileri ise BTC’nin kısa vadede yeniden yükselmesi gereken seviyelerin 55.172 dolar ve 56.274 dolar olduğunu gösteriyor.

Kripto para piyasası, pazartesi yaşanan kısa rallinin ardından yine değer kaybetmeye başladı. Bitcoin 57.400 dolardan 54 bin doların altına gerileyerek 55.172 dolardaki balina desteğini kaybetti.

Bitcoin balina kümeleri. Kaynak: Whalemap

Bitcoin’in kısa vadede 55.172 doların üzerine çıkması ve yeniden desteğe dönüştürmesi kritik önem taşıyor. Aksi halde 51 bin dolardaki makro destek seviyesini test edebilir.

Balina kümeleri neden önemlidir?

Balina kümeleri, balinalar ve yüksek gelirli yatırımcılar belirli bir fiyattan yüklü miktarda Bitcoin aldığında veya sattığında oluşuyor.

Balinalar pozisyonlarını korumak için daha önce satın aldıkları seviyeden satın alma eğilimi gösterdiklerinden dolayı, balina kümeleri genellikle güçlü destek seviyelerinin göstergesidir.

Veri analiz platformu Whalemap’in analistleri, 58 bin dolarda büyük bir balina hacminin bulunduğunu açıkladı.

Analistler, kısa vadede 58 bin doların önemli bir bölge olduğunu, bunun yanı sıra 56.274 dolar ve 55.172 doların yakından izlenmesi gerektiğini söyledi:

“58 bin dolar civarında yoğun bir balina hacmi var. Bu seviye Bitcoin için zorlu geçecektir. Yükseliş trendinin sürmesi için ise 55.172 dolar ve 56.274 dolar, tutunulması gereken destekler.

Bitcoin’in 56.274 dolara çıkamaması, balinaların mevcut pozisyonlarını artırmayacağı, bu nedenle 51 bin dolardaki makro desteğin test edilebileceği anlamına geliyor.

51 bin doların kırılması ise Bitcoin’in daha yüksek dip formasyonunu bozacak ve tüm boğa piyasasını tehlikeye sokacaktır. 

Kilit seviyeler ile BTC/USD paritesinin 1 günlük fiyat grafiği (Bitstamp). Kaynak: TraderXO

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!