featured
binance iddalar

Binance, piyasa manipülasyonu iddialarını reddetti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev kripto para borsası Binance, piyasa manipülasyonu ve kullanıcılarının aleyhine faaliyet gösterdiği iddialarını reddediyor.

Binance, pazartesi günü paylaştığı gönderilerinde

Kripto piyasasında manipülasyon yaptıklarına dair tüm söylentilerin korku, endişe ve belirsizlik yayma amacı taşıdığını ve bu iddiaların ardında borsa çalışanlarıymış gibi davranan şahıslar olduğunu açıkladı.

Borsa, “Binance, hiçbir zaman kullanıcılarının aleyhine hareket etmedi veya piyasayı manipüle etmedi ve bunu asla yapmayız” diye belirtti.

Borsa açıklamasında belirli bir olaydan bahsetmese de, açıklama Twitter kullanıcısı RealFullTimeApe’in cumartesi günü Binance’i “yüksek likidite seviyelerini yakın izlemek ve token fiyatlarını kâr elde etmek için bilerek şişirip satış yapmak” ile suçlayan gönderisinden sonra geldi. Borsada önceden “büyük veri mühendisi” olarak çalıştığını iddia eden kullanıcı, çok yakında kanıt paylaşacağını söylese de, çeviri yayın saati itibarıyla henüz bir paylaşım yapmadı.

Kullanıcı, “Ofis içinde yönetimin, fazla kaldıraç kullanan uzun ve kısa pozisyonları fiyat yükselmeden veya alçalmadan önce ‘hızlıca’ likide etmek için tartıştıklarına dair ses ve görüntü kayıtlarım var” diye ileri sürdü.

Binance Holdings Limited, son zamanlarda İtalya, Malezya, Polonya, Almanya, Birleşik Krallık, Cayman Adaları, Tayland, Kanada, Japonya, Singapur ve Hollanda gibi ülkelerde düzenleyicilerin hedefi oldu. Düzenleyiciler, ya borsanın yasa dışı faaliyet gösterdiğini iddia ettiler ya da yatırımcıları şirket konusunda uyardılar. Bunun sonucunda bazı finans kuruluşları, borsaya yapılan para aktarımlarını dahi askıya aldı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!