featured

Binance, LUNA/BUSD ve UST/BUSD İçin Stop Ticareti Askıya Aldı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra (LUNA) ve UST‘te yaşanan kriz kripto para piyasasına büyük etki yarattı ve pek çok kripto para biriminin büyük oranlarda değer kaybetmesine neden oldu.

Yaşanan bu kriz sonucunda ise popüler kripto para borsası Binance, LUNA/BUSD ve UST/BUSD haricindeki işlem çiftlerindeki ticareti askıya aldığını duyurmuştu. Binance’den geçtiğimiz dakikalarda yeni bir açıklama geldi.

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyü kripto para borsası BinanceTerra fiyatının %99 düşüş yaşamasının ardından sabahın erken saatlerinde bir duyuru yaptı.

Binance, yaptığı bu duyuru ile birlikte LUNA/BTC, LUNA/BIDR, LUNA/AUD, LUNA/BNB, LUNA/ETH, LUNA/USDT, LUNA/GBP, LUNA/BRL, LUNA/TRY ve LUNA/EUR spot çiftleri ile birlikte BTC/UST, LUNA/UST, ETH/UST, BNB/UST, UST/USDT spot çiftlerini kaldırdığını duyurdu.

Bu duyurunun üzerinden çok geçmeden Terra (LUNA) fiyatının daha da fazla düşüş yaşamasıyla birlikte Binance’den yeni bir duyuru daha geldi.

Önde gelen kripto para borsası geçtiğimiz dakikalarda resmi web sitesi üzerinden yaptığı duyuruda LUNA/BUSD ve UST/BUSD işlem çiftleri için spot ticareti askıya alacağını bildirdi.

Binance’in yaptığı duyuruya göre bu işlem çiftleri için ticareti Türkiye saatiyle 11.30’da askıya alacak.

Binance’in yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde;

Binance, 2022-05-13 tarihinde 08:30 AM’de (UTC) LUNA/BUSD ve UST/BUSD ticaret çiftleri için spot ticareti askıya alacak. LUNA ve UST için para çekme işlemleri, ağ kararlı hale geldiğinde açılacaktır.

Dev kripto para borsası ayrıca yaptığı açıklamalarda Terra’da yaşanan bu durumu düzeltmek ve kullanıcılar için istikrarlı bir ortam oluşturmak için çalışmalarına devam ettiklerini dile getirdi.

Binance‘in bu konuda yaptığı açıklama ise şu şekilde;

Kullanıcılar için daha istikrarlı bir ortam oluşturmak için proje ekibiyle çalışmaya devam ediyoruz ve topluluğu buna göre güncel tutacağız.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!