featured

Binance güncelleme: Kimi kullanıcılarına hizmet veremeyeceğini açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, düzenlemelere uyum kapsamında güncelleme yaparak kimi kullanıcılarına hizmet veremeyeceğini açıkladı.

Kripto para borsası Binance, resmi bir açıklama yaparak bazı kullanıcılarına hizmet sunamayacağını duyurdu.

Dev borsa, cuma günü Japon düzenleyicilerinden gelen uyarının ardından kısa bir açıklama yayımlayarak, Ontario’da bulunan kullanıcılarına hizmet vermeyi durduracağını belirtti.

Resmi web sitesinde yer alan açıklamada, “Devam eden uyumluluk çalışmalarının bir parçası olarak Binance, 2021-06-26 03:59:59 (UTC) itibarıyla geçerli olmak üzere Ontario’nun (Kanada), sınırlı işlem bölgesi haline geleceğini belirtecek biçimde Kullanım Koşullarını güncelledi. Ne yazık ki Binance artık Ontario merkezli kullanıcılara hizmet vermeye devam edemeyecek. Ontario merkezli kullanıcıların, 31 Aralık 2021’e kadar tüm aktif pozisyonlarını kapatmaları için acil işlem yapmaları tavsiye ediliyor” yazıldı.

Konu hakkında ek bilgi almak için ulaştığımız Binance, bu haberin yayına hazırlandığı ana kadar herhangi bir yorumda bulunmadı.

Binance işlemlerini durdurma kararı alanlar sadece Ontario’daki düzenleyiciler değil. Cuma günü, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Binance’in ülkede lisanslı işlem yapmasına karşı çıktı. Regülatörler, Bitcoin’i “spekülatif bir varlık” olarak nitelendirdi.

Son olarak, İngiltere’de de Binance borsasının operasyonlarını durdurma kararı alındı. Sputnik Türkiye tarafından yapılan habere göre, 30 Haziran tarihine kadar süre verilen Binance borsası, bu tarihten sonra İngiltere’deki kullanıcılarına hizmet sunamayacak.

Tanıtım ve promosyon amaçlı çalışmalarının kaldırılması istenen Binance borsasının nasıl bir karşı hamle yapacağını zaman gösterecek.

Birleşik Krallık merkezli finans kuruluşu TSB Banking Group, yakında 5,4 milyondan fazla müşterisinin Bitcoin (BTC) ve kripto para satın almasını yasaklayacağını açıklamıştı.

Diğer taraftan Hollanda Maliye Bakanı ise, yerel bir yetkilinin kripto para birimini tamamen yasaklama çağrısı yapmasının ardından yasağın Hollanda için doğru çözüm olmadığını söyledi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!