a
r
r

Alım Satım Psikolojisini Kontrol Etmek

İşte üretken olmayı öğrenmenize ve duygularınızı kontrol altına almanıza yardımcı olacak 4 pratik öneri:

İşte üretken olmayı öğrenmenize ve duygularınızı kontrol altına almanıza yardımcı olacak 4 pratik öneri:

  1. Alım satım hakkında yeni bir şeyler öğrenin: Mum grafikleri ve indikatörler hakkında eğitim alın. Konu hakkında birden fazla kitap okuyun, uzmanların eğitim videolarını izleyin. Yeteri kadar eğitim videosu bulamadığınıza inanıyorsanız çevrimiçi eğitim sitelerine göz atmayı deneyin.
  2. Detaylı piyasa analizleri yapın: Piyasada tam şu an neler olduğunu kaçırmak istemezsiniz değil mi? Piyasadaki düşüş zamanları, detaylı pazar araştırmaları yapmak için harika bir fırsat olabilir.
  3. Alım satım stratejinizi yazıya dökün: Eğer bir stratejiniz yoksa bir tane hazırlamanız, eğer varsa planlamanızı düzenli olarak gözden geçirmeniz gerekecek.
  4. Stratejinize sadık kalın! Stratejinizi, daha önce yaptığınız araştırmalar ve edindiğiniz tecrübeler neticesinde oluşturduğunuzu unutmayın. Eğer alım satım işlemlerinizin sonuçlarından memnun değilseniz, stratejinizi gözden geçirmeyi düşünebilirsiniz. Stratejiler, her zaman geliştirmeye açıktır; stratejinizin hangi bölümlerini geliştirebileceğiniz hakkında düşünün ve kendi stratejinizi geliştirmeyi deneyin.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.