featured
coinbase btc taşındı

12.000 Bitcoin bir saat içinde Coinbase borsasından soğuk cüzdana çekildi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük yatırımcılar Bitcoin’e verdikleri desteği artırıyor. Coinbase borsasından soğuk cüzdanlara BTC taşınıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatındaki artış esnasında, Coinbase borsasından yüklü miktarda çekim yapıldı.

Zincir üstü veri izleme kaynağı Glassnode, 7 Mayıs’ta Coinbase emir defterinden 12.354 BTC’nin (yaklaşık 694 milyon dolar) çekildiğini kaydetti.

Coinbase üzerinde BTC kıtlığı görülüyor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük borsa olan Coinbase, bu yıl sıklıkla büyük Bitcoin alımlarının yapıldığı yer oldu.

Bildirdiğimiz gibi, harici kişisel cüzdanlara aktarılan 10.000 BTC’yi aşan meblağlar duyulmamış bir şey değil, ancak yine de Bitcoin’i kolayca satılabilecek bir yerde tutmak yerine en azından uzun vadede saklama arzusuna işaret ediyor.

Analist Lex Moskovski’ye göre, bu tür işlemlerin arkasındaki yatırımcı türünün belirsizliği halen korunuyor. Tek kişi veya küçük bir grup olabileceği gibi, kurumsal bir yatırımcı veya kurumsal bir müşteri de olabilir.

Glassnode verileri hakkında “Kurum olsun ya da olmasın, bu hala önemli bir çıkış” yorumunu yaptı.

Coinbase borsasından çıkan Bitcoin’lere ait grafik. Kaynak: Lex Moskovski/ Twitter

“Sağlıklı boğa piyasası”

Paylaşılan verilerin dışında, zincir üzerindeki göstergeler de güçlü şekilde yükseliyor. Bu hafta Glassnode kurucu ortağı Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin’in gerçekleşmiş piyasa değerinde (Rcap) benzer şekilde geniş bir satın alma işareti gösteren artışa dikkat çekti.

Gerçekleşmiş piyasa değeri, her bir coin’in en son hareket ettiği fiyata dayalı olarak Bitcoin’in piyasa değerinin bir ölçüsüdür. Piyasanın genel yapısı ve trader’ların duyarlılığı hakkında yararlı bir içgörü sağlar. Geleneksel piyasa değerinden önemli ölçüde farklı bir toplam üretir.

Schultze-Kraft, cuma günü attığı tweet‘te, “Gerçekleşmiş piyasa değeri verileri üzerinden Bitcoin’e eşi görülmemiş para girişi tespit edildi” ifadesini kullandı. 

“Geçtiğimiz altı ayda, dikkat çeken tavan 250 milyar dolarlık girişle, yaklaşık yüzde 200 artış yakalandı. Sağlıklı bir boğa piyasası.”

Aralık 2020’de ölçülen Bitcoin geleneksel piyasa değeri ile aynı miktarda arttığını da sözlerine ekledi.

Bitcoin gerçekleşmiş piyasa değeri ile BTC/USD paritesinin kıyaslaması. Kaynak: Rafael Schultze-Kraft/Twitter

Geleneksel piyasa değerine göre gerçekleşmiş piyasa değeri, boğa piyasasının zirvesine işaret etmeden önce de önemli ölçüde artabilir. İki verinin oranını ölçen MVRV, geçmiş piyasa döngüsünün zirvelerinde 10’un üzerine veri elde ederken, şubatta 7,6 ve bu hafta 4,4 olarak ölçüldü.

Timothy Kim, Glassnode verilerine karşılık, “Henüz kurumlardan gelen gerçek bir akım görmedik. Geliyorlar…” dedi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!