NFT
featured

1 milyar dolara yakın Bitcoin satıldı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatında bir günde yüzde 11’e yaklaşan gerileme görüldükten sonra parite toparlanmaya başladı ve BTC fiyatı 58.500 dolardan geri döndü.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 16 Kasım itibarıyla 58.500 dolara kadar geriledikten sonra toparlanarak 60.000 doların üzerine çıktı.

1 milyar dolara yakın Bitcoin satıldı

Piyasa verilerine göre, kısa süreliğine yüzde 11’i aşan günlük kayıpran dönen BTC/USD paritesi yeniden canlandı.

Son 12 saatte hızla düşen parite, 875 milyon dolarlık tasfiye süresince geriledikten sonra  alıcıların destek vermesiyle yukarı yöneldi.

Bu arada 58.400 dolar seviyesi, Cointelegraph’a yazılarıyla katkıda bulunan Michaël van de Poppe’un da vurgu yaptığı bir fiyattı. Poppe, daha derin bir düzeltmenin görülmesini engellemek için bu bölgenin savunulması gerektiğini ifade etmişti.

YouTube üzerinden yaptığı piyasa değerlendirmesinde, “Eğer altına düşersek, bu acı verici olacak ve ardından daha düşük seviyeleri test edeceğimiz 50.000 dolarlık bölgeye kadar hızlı bir düzeltme göreceğiz” diye uyardı.

Birçok analist ve piyasa katılımcısı mevcut fiyat hareketinden fazlasıyla memnun gözükmesine rağmen Poppe, temkinli konuşan nadir isimlerdendi.

Twitter hesabı TechDev, BTC/USD paritesi 61.500 dolara gerilese bile, Bitcoin’in günlük zaman dilimlerindeki göreceli güç endeksinin (RSI), 40.000 dolardan işlem gördüğü zamanki konumuna eşit olduğunu kaydetti.

Rekt Capital ise, “BTC, destek olarak 58.700 doları başarıyla yeniden test etti. Mükemmel bir toparlanma manzarası” ifadesini kullandı.

Ayrı bir Twitter gönderisinde, son aylarda görülen derin düzeltmelerden ziyade piyasanın günlük olaylara verdiği tepki hakkında karşılaştırma yaptı.

“Çifte balon” kıyaslaması yeniden gündemde

Bu arada varlık yöneticisi şirket Capriole’nin CEO’su Charles Edwards, yeni arz delta verisinde “güçlü yükseliş” gözlendiğini söyledi.

Arz deltası, kısa ve uzun vadeli birikimciler tarafından tutulan BTC arzı arasındaki farkı ölçüyor. Şimdilerde nadiren görülen bir yükseliş trendi yakalamış durumda. 2013’teki davranışa benzer bir tablo söz konusu. Bitcoin’in çift tepe veya “çifte balon” yaptığı o meşhur yıl…

Edwards, “Bitcoin Arz Deltası güçlü yükselişe işaret ediyor. Bugüne benzer verilerin büyük çoğunluğu, büyük fiyat artışı ile desteklendi” dedi.

“Bahsi geçen değer; profil ve fiyat hareketi açısından 2013 yılındaki çift balona benziyor.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!