NFT
featured
defi token fiyat analiz teknik analiz

Zirveyi gören DENT, AR ve MLN fiyatları ne olur?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın dönemde güçlü yükseliş yakalayan 3 merkeziyetsiz finans (DeFi) tokeni Dent, Ar ve MLN için teknik analiz.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminde son günlerde ivmeli fiyat hareketi yakalayan birkaç token bulunuyor. Özellikle veri gizliliğine duyulan ihtiyacın artmasıyla birlikte Dent, Arweave ve Enzyme fiyatları yukarı çıktı. Peki, şimdi sırada ne var?

Cointelegraph analisti Rakesh Upadhyay fiyat artışlarıyla dikkat çeken Dent, Arweave (AR) ve Enzyme (MLN) için teknik analiz yaptı. Yapmış olduğu teknik analiz detayları;

DENT/USD – Dent Analiz

DENT token güçlü bir boğa piyasasına girmiş durumda. 19 Mart tarihinde 0,0048 dolarla günün en düşük seviyesini gördükten sonra 23 Mart tarihinde 0,0149 dolara kadar yükseldi ve beş günde yakaladığı artış yüzde 206 oranına ulaştı. Bu ralli esnasında, göreceli güç endeksi (RSI) 90’ın üzerine çıktı ve kısa vadede oldukça fazla satın alındığı anlaşıldı.

DENT/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Son günlerdeki mum çubuklarında gözlenen uzun fitiller, trader’ların yüksek seviyelerde kâr alımı yaptıklarını gösteriyor. Bu durum, DENT/USD paritesinin bir düzeltme veya konsolidasyon ile olgunlaşabileceğini gösteriyor. Zaten iki gün üst üste gerileyen fiyat, %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesinin (0,0104 dolar) altına indi. 

Boğalar bu seviyeyi savunabilir ve yukarısında günlük kapanış elde ederse, yatırımcıların çıkış için acele etmedikleri ortaya çıkacak. Böylece yukarı hareketin yeniden başlama olasılığı artacak. Yükseliş yeniden başlar ve fiyat 0,0149 doların üzerine çıkarsa, ralli 0,0223 dolara kadar devam edebilir.

Tersine, eğer ayılar fiyatı 0,0104 doların altında tutmaya devam ederse satışlar yoğunlaşabilir ve parite önce %50 geri çekilme seviyesinde hesaplanan 0,0089 dolara, ardından da %61,8 Fibonacci seviyesindeki 0,0075 dolar hattına inebilir. Bu derin düşüş, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını geciktirecektir.

AR/USD – Arweave Analizi

AR token, 1 Mart tarihinde 8,60 dolarda gözlenen gün içi en düşük seviyeden 22 günde yüzde 191’lik bir ralli yakalayarak 25,06 dolara kadar çıktı. Ardından boğalar, mum modellerindeki uzun fitillerden anlaşılacağı üzere, fiyatı 22 doların üzerinde tutmak için çaba gösteriyor.

AR/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

25 Mart tarihi itibarıyla aşağısı test edilen 19,50 dolardaki geçici destek kritik öneme sahip. Zira bu destek kırılırsa AR/USD paritesi 17,10 dolardaki 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) kadar düşebilir. Ayrıca gün içinde oluşan doji mum modeli de trendin dönebileceği konusunda uyarıyor. Fiyatın 1 Ocak’tan bu yana art arda iki günden fazla 20-EMA’nın altında kalmadığına da dikkat etmek gerek.

Parite 20-EMA seviyesine kadar düşüp yukarı doğru toparlanırsa, yatırımcıların düşüşlerde alımları artırdıkları, trendin yükseliş yönünde devam ettiği anlaşılacak. Boğalar fiyatı 25,06 doların üzerine çıkarabilirse, parite 30 dolara kadar yükselebilir.

Bu varsayımın aksine ayılar güçlü gelir ve fiyatı 20-EMA’nın altına indirirse, parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (11,21 dolar) kadar uzatabilir. Böyle bir hareket, trendde değişikliğin habercisi olabilir.

MLN/USD – Enzyme Analiz

Eski adı Melon olan ve daha sonra Enzyme olarak anılmaya başlanan MLN token, 15 Mart tarihinde 47,30 dolarlık gün içi en düşük seviyeden 23 Mart tarihinde 111,11 dolar zirvesine kadar yükseldi. Yaklaşık 12 günde yüzde 134’lük artış gören MLN, 22 Mart tarihinde 83 dolarlık direncin üzerine çok güçlü biçimde çıkmıştı ama bu artış uzun sürmedi. Ardı sıra iki gün boyunca sert düzeltme gören parite, 20 günlük üstel ortalamayı (EMA) (62 dolar) test etti.

MLN/USD paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

25 Mart tarihinde gözlenen dragonfly doji mum modelindeki uzun kuyruktan da anlaşılacağı üzere boğalar, fiyatı yukarı çıkarmak için çabalıyor. Kâr elde edenlerin çıkışının akabinde alımlar artarsa MLN/USD paritesi 83 dolardaki direnci test edecek.

Boğalar bu direnci aşarsa, artık desteğe dönüşmesi bu seviyeden sıçrayarak fiyatı 111,11 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa parite 128,67 dolara kadar yükselebilir.

Alternatif olarak, ayılar fiyatı 83 doların altında tutmayı sürdürürse, piyasanın daha yüksek seviyeleri reddettiği anlaşılacak. Bu durum, çıkışları artırıp fiyatı 65,44 dolara kadar indirebilir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!