featured
Poly Network hack ve siber saldırı

Zincirler Arası Protokol Poly Network, Siber Saldırıda Sıcak Gelişme!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zincirler arası protokol Poly Network’e siber saldırı düzenleyerek 600 milyon dolar çalan saldırgan, çaldığı kripto paraları iade etmek istediğini açıkladı.

Siber saldırgan, geçtiğimiz saatlerde kendine gönderim yaptığı Ether işlemine not düştü ve paraları iade etmeye hazır olduğunu belirtti.

Saldırgan, bir diğer mesajda ise çaldığı paraları Poly Network’e iade etmek için çoklu imzalı cüzdan adresi istedi: “Poly ile iletişime geçemedim. Sizden güvenli bir çoklu imza cüzdannı istiyorum.”

Poly Network, çarşamba günü Twitter hesabından paylaştığı gönderisinde siber saldırganın paraları iade etmesi için üy ayrı cüzdan adresi paylaştı. Poly Network, siber saldırganın Ethereum adresine yapılan gönderim işlemine düştüğü notta ise “Bilinen Poly adresleri tarafından kontrol edilen çoklu imzalı bir adres hazırlıyoruz” diye belirtti.

Zincirler arası geliştirme projesi O3 Labs, Poly Network’e siber saldırı düzenleyen kişinin bir beyaz şapkalı hacker olabileceğini ileri sürdü.

Siber saldırgan, bir başka mesajında da “Bu derece bir servet elde ederek yeterince efsane oldum. Dünyayı kurtararak ise ebedi bir efsane olacağım. Kararımı verdim, artık DAO yok” diye belirtti.

Poly Network’e salı günü düzenlenen siber saldırıda; Ethereum, Binance Chain ve Polygon ağlarından yaklaşık 600 milyon dolar, yani DeFi tarihinde şimdiye kadar görülmüş en büyük miktar çalındı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 8 Temmuz 2022, 14:32

    […] tabanlı likidite protokolü Crema Finance’e siber saldırı düzenleyen hacker, 2 Temmuz’da çaldığı paraların büyük bir kısmını iade etse de, […]

    Cevapla
Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!