featured
kriptoparateknikanaliz

Zcash, Kusama, Hedget AltCoin Fiyat Analizi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Altcoin ile ilgili düzenli yaptığımız altcoin fiyat analizi ile bu hafta Zcash Kusama Hedget altcoinlerinin analizi nedir.

Bitcoin (BTC) fiyatındaki keskin düzeltme, kaldıraçlı işlem yapan birçok trader’ı sarsmış olabilir, ancak veriler balinaların ve kurumsal yatırımcıların agresif bir şekilde düşüşlerde alım yaptıklarını ve BTC fiyatını 40.000 doların üzerine çıkarmaya kararlı olduklarını gösteriyor. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri de bu süreçte toparlandı ve 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Bu gelişmeler yaşanırken birkaç altcoin güç kazandı. Hatta Bitcoin’den bile daha güçlü performans gösteriyorlar. Yukarı yönde ne gibi hedefleri olup olmadığını belirlemek için yükseliş süreçlerini incelediğimiz; Zcash (ZEC), Kusama (KSM) ve Hedget (HGET) için teknik analiz yaplım.

Altcoin ZEC/USD – Zcash teknik analiz

Haftalık altcoin analizi ile Zcash, Zcash USD teknik analiz için neler var.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Bitcoin’in düzenlemelere uygun hale getirilmesi yönündeki görüşünü yineledi. Kripto para düzenlemelerinden rahatsız olanlar için Zcash (ZEC) gibi gizlilik destekli kripto para birimleri tercih edilebilir.

ZEC, 1 Ocak tarihinde 54,3150 dolarlık gün içi en düşük seviyesinden 13 Ocak tarihinde 120,7119 dolara yükseldi ve iki hafta içinde yüzde 122 artış yakaladı. Bu ralli, düşüş eğilimi gösteren üçgen formasyonunu geçersiz kıldı ve güçlü bir yükseliş elde etti.

1 Zcash Kaç Para? Canlı Zcash Altcoin için fiyat bakınız.

ZEC/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ancak, ayıların hemen pes etmedi ve 125,3626 dolarlık direnci savunmaya çalışıyorlar. ZEC/USD paritesi son kırılım seviyesini 102,6824 dolarda yeniden test edebilir.

Parite bu destekten geri dönerse bu destek, 125,3626 doların üzerine doğru kırılım için sıçrama rampası görevi görebilir.

Alıcılar bunu başarırsa parite 140 dolara ve ardından 160 dolara yükselebilir. Bu direncin kırılması, 220 dolara yükselen bir rallinin yolunu açabilir.

Bu varsayımın aksine, eğer ayılar kazanır ve fiyat 102,6824 doların altında kalırsa, düşüş 84 dolara kadar uzayabilir. Böyle bir düşüş, ivmenin zayıfladığını gösterecektir.

Altcoin KSM/USD – Kusama fiyat analizi

Haftalık altcoin teknik analiz olarak Kusama altcoin analizi ve diğer incelediğimiz altcoinlerle devam ediyoruz.

Kripto para ekosistemindeki boğa piyasası, sadece Bitcoin’in fiyatını yükseltmekle kalmadı, aynı zamanda mevcut sorunlara çözüm sunan altcoin projelerine de güç verdi. Sözgelimi Polkadot (DOT) gibi birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almayı hedefleyen altcoin seçenekleri değerlendi. DOT, piyasa değeri bakımından Ripple’ın yerel tokeni XRP’yi bile geride bıraktı. Bu yükseliş aynı zamanda Kusama’ya (KSM) da fayda sağladı.

Kusama, kendine ait benzersiz ağ içermesine rağmen değeri, Polkadot’un yörüngesini yakından takip edecektir.

Grafiklere göre Kusama yükseliş trendinde gözüküyor. KSM fiyatı 11 Ocak tarihinde 57.877 dolarlık gün içi düşük seviyesinden 85,239 dolara yükseldi. Dört gün içinde yüzde 47,27’lik etkileyici bir ralli elde edildi. Hareketli ortalamalar yükseliyor ve göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede. Yani piyasa boğaların kontrolü altında.

1 Kusama Kaç Para?Canlı Kusama Altcoin için fiyat bakınız.

KSM/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar 11 Ocak tarihinde düzeltme sürecine girerken boğalar agresif şekilde 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) seviyesini 58 dolarda savundu. Bu durum, daha düşük seviyelerde güçlü bir talep olduğunu gösteriyor. KSM/USD paritesi 88 dolara ve ardından 100 dolara yükselebilir.

Bununla birlikte, mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde satış yapılmasına işaret ediyor. Ayılar fiyatı 76 doların altına çekerse, parite 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (67 dolar) düşebilir. Güçlü bir toparlanma olması durumunda yüksekteki hedefleri sağlam tutacaktır.

Öte yandan, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın altında doğru gerçekleşecek bir kırılım, 50 günlük basit hareketli ortalamanın altına düşüş nedeni olabilir. Böyle bir senaryoda trend değişikliği meydana gelir.

Altcoin HGET/USD – Hedget teknik analiz

Trader’lar, kazançlarını en üst düzeye çıkarmak için güçlü trend piyasalarında türev piyasalar yoluyla kaldıraç kullanırlar. Bununla birlikte, kripto piyasaları sıklıkla oynaklık gösterir ve bu da vadeli işlem pozisyonlarının hızlı bir şekilde nakde dönüşmesine neden olabilir. Dolayısıyla profesyonel trader’lar risklerini azaltmak için opsiyonları kullanırken, aynı zamanda vadeli işlem pozisyonlarını da korumaya alırlar. Hızlı hareket eden piyasalarda, opsiyon talebinin yüksek kalması muhtemeldir ve bu durum opsiyon ticareti için merkeziyetsiz bir protokol olan Hedget’e (HGET) fayda sağlamış duruyor.

HGET fiyatı 11 Ocak tarihinde 1,675 dolardan gün içi en yüksek seviyesi olan 3,2 dolara yükseldi. Kısa sürede yüzde 91’lik bir artış elde edildi. Bu ralli, fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkardı ve olası bir trend değişikliğine işaret etti.

1 Hedget Kaç Para?Canlı Hedget Altcoin için fiyat bakınız.

HGET/USD paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı düşüş trend çizgisinin üzerinde tutabilirse HGET/USD paritesi, ayıların sert bir direnç gösterme ihtimalinin olduğu 3,945 dolara yükselebilir. Fiyat bu seviyeden düşer, ancak düşüş trendi çizgisinin altına düşmezse, yeni bir yükseliş trendinin başlaması mümkün.

3,945 doların üzerindeki bir kırılım, fiyatı 5 dolara itebilir. Ancak bu seviye sert bir direnç görevi görebilir. Boğaların vazgeçmemesiyse yukarı hareket devam ettirecektir. 5 dolar aşılırsa ileride önemli bir direnç seviyesi bulunmuyor. Bu nedenle ivme yükselebilir.

20 günlük üstel hareketli ortalama (2,23 dolar) yükseldi ve göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinde. Bu durum trendin yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Yine de fiyat 2,75 doların altına düşerse bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!