featured

Yuga Labs’tan 145’ten fazla ETH çalındı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saldırı, yapılan araştırmalarına göre Yuga Labs topluluk ve sosyal yöneticisi Boris Vagner’ın Discord hesabına girilerek gerçekleştirildi.

Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve OtherSide’ın yaratıcısı Yuga Labs, yatırımcılara, yazının yazıldığı esnada 260 bin dolara denk yaklaşık 145 Ether (ETH)’ye mâl olan bir kimlik avı saldırısına uğradı.

Crypto Twitter üyesi ve blockchain dedektifi OKHotshot, kripto yatırımcılarını BAYC ve OtherSide NFT’lerle bağlantılı iki resmi Discord grubunun tehdidi konusunda uyardı.

OKHotshot’ın yaptığı araştırmalara göre söz konusu saldırı, Yuga Labs topluluk ve sosyal yöneticisi Boris Vagner’ın Discord hesabına girilerek gerçekleştirildi.

Dolandırıcılar, Vagner’ın hesabına sınırsız erişim sağladıktan sonra, Discord hesabından çeşitli kimlik avı bağlantılarını resmi BAYC, Mutant Ape Yacht Club (MAYC) ve Otherside gruplarında paylaştı.

Hâlâ devam eden dolandırıcılıktan henüz haberi olmayan Discord gruplarındaki birçok kullanıcı, yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı üzere mevcut NFT sahipleri için sınırlı sayıda hediye vaat eden kimlik avı mesajları tuzağına düştü.

OKHotshot soruşturmayı sonlandırırken, yakın zamanda ele geçirilen NFT’leri tutan ve aktaran cüzdanları ortaya çıkardı. Söz konusu olay, BAYC’ın iki hafta içinde kurban gittiği ikinci saldırı oldu.

25 Mayıs’ta dolandırıcılık mağduru olan Proof Collective üyesi ise 1,5 milyon dolar değerindeki 29 adet Moonbird NFT’sini kaybetti.

Bu saldırının yol açtığı toplam hasar belirsizliğini koruyor olsa da son zamanlarda sayısı artmaya başlayan kripto dolandırıcılıkları, NFT sahiplerinin, üçüncü taraf platformlarla uğraşırken dikkatli olmaları ve güvenilir görünseler bile başkaları tarafından paylaşılan her şeyi iki kez kontrol etmeleri konusunda dikkatli olmaları gerektiğini gösteriyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!