featured
bitcoin adreslerinde rekor

Yeni oluşturulan Bitcoin adresleri rekor kırdı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Veriler, Bitcoin (BTC) iştahının mevcut seviyelerde iyice arttığını gösteriyor.

Bitcoin faaliyetinin yavaşladığını açıklayan analist William Clemente, zincir üstü verilerin yüksek oranda olumlu belirtti.

Anthony Pompliano tarafından hazırlanan haftalık haber bültenlerinin son sayısında Clemente, bu ay Bitcoin fiyatında düşüşe neden olacak hiçbir neden gözükmediğini vurguladı.

Her gün 50.000 yeni adres girişi

Uzmanların BTC fiyat hareketine ait teknik analizlerde kullandıkları en iyi bilinen fiyat modelleri bile, Bitcoin’de düşüş görünümüne işaret etmiyor.

Clemente, zincir üstü verilerde dikkate alınması gereken noktalara baktığında, düşüşe işaret eden bir verinin olmadığını söylüyor.

“Artan kullanıcı sayısı tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşılıyor. Günde 50 binden fazla yeni varlık zincire ekleniyor” diye özetledi.

Bitcoin varlıklarına ait net büyüme verileri (14 günlük hareketli ortalama). Kaynak: William Clemente/ Glassnode

Ağa eklen bu yeni varlıklar, düşüş trendini sürdüren borsalardaki rezervler üzerinde baskı oluşturuyor olabilir. Sadece geçen hafta yaklaşık 18.000 BTC borsalardan çıkarıldı.

Analistin paylaştığı verilerde, “Bireysel yatırımcılar haftalardır yoğun bir şekilde alım yapıyor, ancak sonunda balinalarda da beklediğimiz yükselişi yakaladık” bilgisini paylaştı.

“Bu hafta blockchain üzerinde 17 yeni balina oluştu. Aynı zamanda balinaların toplam varlıkları da 65.429 BTC arttı.”

Bu hafta başka nedenlerle zaten haberlerde yer almıştı. Bitfinex borsasında dev bir kısa pozisyon birikmesi oluş ve BTC/USD paritesinde önemli bir destek olan 33.000 doların kaybedilmesine neden olmuştu.

Geniş anlamda aksine Clemente mevcut aktiviteyi “pozitif balina aktivitesinde bir artış” olarak görüyor.

Blok üretim hızının azalmasını önemsemeyin

Bir başka iyimserlik nedeni, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) üzerindeki primlerin azalması.

Hash oranı da benzer şekilde düştü ama son zamanlardaki en derin düşüşte görülen 83 exahash/sn (EH/s) seviyesine kadar inmedi. Sadece işlem numaralarını endişelendiriyor.

7 günlük ortalama Bitcoin hash oranı tablosu. Kaynak: Blockchain

Clemente, “Bitcoin işlemlerinin sayısıyla gösterilen genel zincir üstü aktivite azaldı” dedi.

Ancak burada bile dikkat edilmesi gereken bir husus var.

“Eğer ayı senaryosu çizilecek olsam ve bunu tanımlamak için bir grafik seçecek olsam zincir üstü aktiviteyi seçerdim. Ancak bu düşüşün bir kısmı, daha yavaş blok üretimi nedeniyle Bitcoin ağını daha az kullanan kişilerden kaynaklanıyor” dedi.

Bitcoin işlem sayıları (14 günlük hareketli ortalama). Kaynak: William Clemente/ Glassnode

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!