featured

Yatırım Fonları 43 Milyar Dolardan Fazla Bitcoin Tutuyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Araştırma sonucuna göre yatırım fonlarının ellerinde toplamda 43 milyar dolarlık Bitcoin bulunuyor. Bu miktar kripto paralar için oldukça önemli bir seviyeye denk geliyor.   

Kurumsal Holdingler 6,5 Milyar Dolarlık BTC’ye Sahip

Financial News’in bir raporuna göre, Bitcoin’e yapılan yatırım giderek artıyor. Küresel ölçekte yapılan araştırmada ortaya çıkan sonuç ise oldukça şaşırtıcı. Müşterileri adına 43 milyar dolardan fazla BTC yatırım fonlarında bekletiliyor. Ellerinde BTC bulunan kurumsal şirketlerin toplam hacminin 6,5 milyar dolara ulaştığı bilgisi paylaşıldı.

Raporun verileri sağlayan firma olan Nickel Digital’in CEO’su Anatoly Crachilov, Financial Times’a yaptığı açıklamada, Bitcoin’in önde gelen küresel varlık yöneticilerinin portföylerine dahil edilmesinin “bitcoin’in enflasyona karşı korunmanın yükselen işlevselliği için çok önemli bir onay” olduğunu söyledi. ”

Küresel varlık yöneticisi Paul Tudor Jones, son zamanlarda yatırım portföyüne gözde kripto parayı dahil etme konusunda sesini yükseltti. Dün Jones, bitcoin’in güçlü yanlarını bir varlık olarak vurguladı ve zaman içinde servetini korumak için ona bir portföy çeşitlendiricisi olarak baktığını paylaştı.

Benzer şekilde, daha fazla kurumsal yatırımcı BTC konusunda açıldıkça, bankalar ve varlık yöneticileri hareketten yararlanmaya çalışıyor. Goldman Sachs, bitcoin alanında oldukça aktif. Yatırım bankası, Nisan ayında BTC fiyatına dayalı bir türev ürünü piyasaya sürdü ve yakında Mart ayında özel servet müşterilerine bitcoin yatırım araçları sunacağını duyurdu.

Crachilov, Financial Times’a verdiği demeçte, artan kurumsal benimseme, bitcoin ve yatırım ekosistemine fayda sağlayabilir.

“Bu yatırımcılar tarafından getirilen daha uzun vadeli, daha yapışkan bir sermaye türü” nedeniyle, “Büyük ölçekli kurumsal yatırımcılar ve kurumsal oyuncular tarafından artan tahsislerin, zaman içinde [bitcoin’in] oynaklığının azalmasına yol açması bekleniyor” dedi.

Crachilov daha sonra, kurumsal yatırımcılar tarafından artan bitcoin maruziyetinin ekosistemin “çok daha büyük bir likidite havuzuna” yol açacağını da sözlerine ekledi.

Nickel Digital’den elde edilen veriler ayrıca, günümüzün bitcoin tutan yatırım fonları arasında toplamın beşte üçünün Kuzey Amerika’da bulunduğunu gösterdi. Ayrıca, birçok şirket bilançolarına bitcoin ekledi ve kurumsal bitcoin varlıkları 6,5 milyar doların üzerine çıktı – bu, Nickel tarafından ankete katılan Avrupalı ​​kurumsal yatırımcıların ve servet yöneticilerinin %81’inin büyümeyi beklediği bir rakam.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!