featured
bitcoin madenciliğinin

Yasaklarla boğuşan Çinli Bitcoin madencileri Miami’ye taşınabilir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Miami, şehirdeki ucuz ve temiz nükleer enerji sayesinde Bitcoin madenciliğinin merkezine dönüşebilir.

Bitcoin (BTC) madenciliği Kuzey Amerika’da yoğunlaşmaya devam ederken Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, şehrini kripto para madenciliğinde etkili yer haline getirmek için çalışıyor.

Perşembe günü CNBC’ye konuşan Suarez, yabancı madencilik şirketlerini, şehirde veri merkezleri kurma konusunda cesaretlendirici açıklamalarda bulundu.

Suarez’e göre Miami’de yer alan geniş nükleer elektrik arzı, özellikle kripto para madenciliğinin sözde karbon ayak izi sorununu çözmek ve temiz enerji kaynakları kullanmak isteyen Bitcoin madencilerini çekmeli.

Belediye Başkanı Suarez daha önce mart ayında Bitcoin madenciliğinin yüzde 90’ının “kirli enerji” ile gerçekleştirildiğini iddia ederek konu hakkında yorumda bulunmuştu.

O sırada Miami Belediye Başkanı, madencilerin ABD’yi tercih etmesiyle çevresel kaygıların hafifleyeceğini savundu.

Belediye Başkanı Suarez, okyanus ötesi Bitcoin madencilerini bölgeye çekme hamlesinin bir parçası olarak, şehir yetkililerinin enerji şirketleriyle birlikte enerji maliyetini düşürmeye çalıştığını belirtti. Miami belediye başkanına göre, uygun vergiler ve iyileştirilmiş düzenlemeler gibi hamleler de yolda.

Miami; ucuz ve temiz enerjinin yanı sıra kripto para ekosistemine dost düzenlemeler kullanarak Teksas ve Wyoming’deki diğer gelişmekte olan madencilik noktalarıyla rekabet edebilir seviyede.

Hedefleri, Miami’yi dünyanın Bitcoin ve kripto para başkenti haline getirmek isteyen şehirlerle birlikte kripto para yaygılığını artırmak.

Belediye Başkanı Suarez, kripto para birimlerine destek veren bir isim ve daha önce hem Bitcoin hem de Ether (ETH) yatırımı olduğunu söylemişti. ilkbitcoin olarak tarafımızdan haberi yapıldığı üzere Miami belediye başkanı, Kongre’nin mart ayında 1,9 trilyon dolarlık teşvik yasasını geçirmesinin ardından BTC satın aldı.

Suarez’in denizaşırı madencilere açık davette bulunması, Çinli yetkililer tarafından kripto para madenciliği kısıtlamalarının arttığı bir döneme denk geldi. Cuma günü, Sichuan eyaletindeki bir şehir olan Ya’an’daki kripto para madencilerine operasyonlarını durdurma emri verildiğine dair haberler ortaya çıktı.

Pekin’deki yetkililer arasında kripto para madenciliği karşıtı görüşler artarken, Miami gibi daha dostane bölgeler Çin’den ayrılan madenciler için çekici olabilir. BTC.top sözcüsü yaptığı açıklamada, “Evet, denizaşırı ülkelere gitmek istiyoruz” diyerek ülkeyi terk etme planlarını aktarmıştı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!