featured
elon-musk-cocuk

Yaramaz çocuk Elon Musk: Bu sefer profil resmi Bitcoin!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Patlattığı roketlerin parasını Bitcoin ile çıkartmaya çalışan Elon Musk, kripto sektöründe yer alan tüm kullanıcıların sinirleri ile oynamaya devam ediyor.

Musk, Bitcoin ile ilgili birbiriyle çelişen ve anlaşılması güç hareketlerine bir yenisini daha ekledi. Elon Musk, Bitcoin ile ilgili sürekli manipüle ederek tüm kullanıcıların sinirleri ile oynamaya devam ettiriyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, özellikle de kripto paralar konusunda davranışları öngörülmesi zor bir isim. Musk, Bitcoin ile ilgili birbiriyle çelişen ve anlaşılması güç hareketlerine bir yenisini daha ekledi.

Elon Musk, geçtiğimiz gün Bitcoin ile ilgili ayrılık temalı bir tweet paylaşmış ve 37.500 dolar direncini henüz yeni geçmiş ve ivme kazanmış BTC fiyatının 2 bin dolar düşmesine yol açmıştı. ilkbitcoin verilerine göre Musk’ın gönderisinden önce 38.700 dolar civarından işlem gören BTC, gönderinin ardından gün içinde 35.900 dolara kadar geriledi.

Tesla CEO’su, gönderinin üzerinden 24 saat geçtikten sonra, bu sabah sularında ise Twitter profil fotoğrafını Bitcoin’i temsil eden ve lazer gözlere sahip anime kızı görseliyle değiştirdi. Lazer gözler, Bitcoin topluluğunda kripto paranın fiyatının 100 bin dolara ulaşacağına olan inancın temsili olarak kullanılıyor.

Elon Musk’ın yeni Twitter profil fotoğrafı. Kaynak: Elon Musk/Twitter

Musk’ın bu adımı, kripto sektörünün önde gelen isimlerinin de tepkisini çekti. Girişimci Alistair Milne, durumu “Çok geç Elon, çok geç…” diyerek yorumladı. Piyasa analisti Michaël van de Poppe ise konuyla ilgili şöyle bir yorumda bulundu:

“Elon Musk oyun oynamaya devam ediyor. Bunu yapmaya devam ettikçe, etkisi de azalacak. Tıpkı McAfee’nin etkisinin bir noktada azaldığı gibi. Bitcoin fiyat hareketi genel anlamda iyi, yeni bir yükselişten önce konsolide oluyor.”

Tesla CEO’su, ilk kez böyle çelişkili bir davranışta bulunmuyor. Tesla, 8 Şubat’ta şirketin 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve ödemelerde Bitcoin kabul edeceğini duyurarak BTC fiyatının 39.200 dolardan 47 bin dolara fırlamasına neden olmuştu. Musk, mayıs ayı ortalarında ise Tesla’nın BTC ödemelerini askıya aldığını açıkladı ve şirketin BTC’lerini satabileceğini ima etti. Bu açıklama, Bitcoin’in 55 bin dolar civarından 30 bin dolara kadar gerilediği ve etkilerinin hala görüldüğü düzeltmeyi tetikledi.

Musk’ın Twitter adımından sonra yükselmeye başlayan Bitcoin, haber yayın saati itibarıyla 37.700 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!