featured
yapı kredi kripto paralar

Yapı Kredi Mobil için “kripto para sekmesi” eklendi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerli banka, kripto paralara erişimi kolaylaştıracak adımlar atıyor. Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paralar, geçtiğimiz yıl sonu başlayan ralli ile birlikte hızla yaygınlık kazandı. 

PayPal ve Venmo gibi ödeme şirketleri kripto para ödemelerini ve alım satımını destekleyeceğini duyururken, birçok geleneksel banka da kripto hizmeti sunmaya karar verdi.

Şimdi ise yerli bir banka, kripto paralara erişimi kolaylaştıracak adımlar atıyor.

Türkiye’nin en büyük bankalarından Yapı Kredi, 6 Mayıs’ta paylaşılan basın bültenine göre kripto para borsalarına para aktarım hizmetini kolaylaştırıyor. BtcTurk ve Paribu gibi kripto varlık platformlarına para transfer etmek isteyen banka kullanıcıları, işlemlerini artık herhangi bir IBAN veya hesap bilgisi girmeden ve 7/24 gerçekleştirebilecek.

Duyuruya göre Yapı Kredi Mobil kullanıcıları, “Kripto Platform İşlemleri” menüsünden para aktarmak istedikleri kurumu seçerek ve yalnızca tutar bilgisi girerek transfer işlemlerini tamamlayabilecek.

Yapı Kredi COO’su Cahit Erdoğan, dijitalleşmenin tüm dünyada alışkanlık ve rutinleri olduğu gibi varlık kavramını da değiştirdiğini, bankanın ise tüm bu gelişmeleri yakından takip ederek, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine uygun dijital yatırımlar yaptığını açıkladı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Dijitalleşen günümüz dünyasında artık kullanıcılar diledikleri bankacılık hizmetine, diledikleri zaman ve mekanda en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak istiyor. Bu kapsamda müşterilerimizin bireysel ve kurumsal 800’ün üzerinde bankacılık işlemini kolaylıkla gerçekleştirebildiği Yapı Kredi dijital kanallarına bir yenilik daha ekledik. Artık kripto varlık platformlarına para transferi hizmetimizle, Türkiye’de kripto para alım-satımı yapılabilen Btcturk ve Paribu borsalarına Yapı Kredi Mobil aracılığıyla hesaptan direkt para gönderilebilmesini sağlıyoruz.”

T.C. Merkez Bankası, 16 Nisan’da yayınlanan yönetmelik ile ödeme ve elektronik para kuruluşlarından kripto varlık platformlarına para aktarımını yasaklamıştı. Bu nedenle kripto yatırımcıları, artık ancak bankalar yoluyla kripto borsalar gibi platformlara para aktarabiliyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!