featured

Yapay Zeka ile Kripto Ticareti yapan ilk bot OXRO Al

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

OXRO AI, bir insanın yapabileceği kripto para alım satım işlemlerini daha fazla veriyle daha hızlı bir şekilde yapılmasına imkân tanıyarak, hayatımızı kolaylaştıran teknolojilerin bütünüdür. OXRO AI eğitimi esnasında gereken en önemli unsur veri’dir. Verinin büyüklüğü, hacmi ve çeşitliliği arttıkça OXRO AI’nin öğrenme kapasitesinin de artmaktadır. Günümüzde, üretilen veri miktarının hızlı bir şekilde artması ve “Büyük Veri” işleme yeteneklerinin de gelişmesiyle, OXRO AI çözümleri kripto alanında karışımıza çıkmaktadır.

Makine öğrenimi

Algoritmalar makine öğrenimine güç sağlayan motorlardır. Genel olarak, bugün iki ana tür makine öğrenimi algoritması kullanılır: denetimli eğitim ve denetimsiz eğitim. Aralarındaki fark, her birinin tahminlerde bulunmak üzere verileri nasıl öğrendiği ile tanımlanır.

Denetimli Makine Öğrenimi    

Denetimli makine öğrenimi algoritmaları en yaygın olarak kullanılanlardır. Bu model sayesinde, veri uzmanı bir kılavuz olarak hareket eder ve algoritmaya hangi sonuçlara varması gerektiğini öğretir. Denetimli öğrenim sırasında algoritma tıpkı resimli bir kitaptan ezberleyerek meyveleri öğrenmeye çalışan bir çocuk gibi, daha önceden etiketlenmiş ve önceden tanımlanmış bir çıktısı olan veri kümeleri ile eğitilir.

Denetlenmeyen Makine Öğrenimi       

Denetlenmeyen makine öğrenimi, bir insan tarafından sürekli ve yakın kılavuzluk sağlanmadan bilgisayarın karmaşık süreçleri ve modelleri öğrendiği daha bağımsız bir yaklaşımdan yararlanır. Denetlenmeyen makine öğrenimi, etiketleri veya spesifik, tanımlanmış bir çıktısı olmayan verilere dayalı eğitimi içerir.

Teknik Analiz Nedir?

Kriptopara, hisse senedi, döviz veya emtia gibi geçmiş fiyat bilgisi bulunan her türlü finansal varlık için kullanılan teknik analiz yöntemleri, geçmiş fiyatlar bilgilerine bakılarak piyasaların gelecekte hangi yönde hareket edeceğini tahmin etmek için kullanılır. Bitcoin ve kriptopara alım satım işlemlerinde de sıklıkla kullanılan teknik analiz, alım satım fırsatlarını değerlendirmek amacıyla grafiklerdeki tekrar eden değişimlerin tespit edilmesidir.

Teknik analiz yönetmi kullanan yatırımcılar fiyat grafiklerinin kendini tekrar ettiğine veya bu grafiklerin belirli formasyon oluşumlarına uyduğunu düşünür. Kendini tekrar ettiğine veya belirli formasyon oluşumlarına uyduğunu düşünür. Tekrar edildiğine inanılan hareketler izlenerek doğru yatırım noktaları aranmaktadır. Teknik analiz yöntemleri ile yatırımcılar piyasaya hangi noktada girip çıkacaklarını tahmin etmeye çalışırlar.

Teknik analizde geçmiş piyasa performansına odaklanılır. Kripto para birimlerinin fiyat, hacim ve diğer parametrelerdeki değişimleri, destek ve direnç noktaları gibi ögeler tespit edilerek bazı tahminlerde bulunulur. Bu değişimlere göre bir kripto varlığın gelecekte nasıl seyredeceği öngörülür ve buna göre yatırım yapılması amaçlanır.

On Chain Data Nedir?

Belirli bir blockchain ağında gerçekleşen tüm işlemlerin bilgilerini içerir. Yani bir blockchain bloklarına yazılan tüm bilgileri içerir. Blokzincir ağı herkese açık olduğu için bu bilgi herkesin görmesi mümkündür. Veriler genel olarak üç farklı kategoride sınıflandırılabilir:

 • İşlem Verileri (gönderen ve alan adres, aktarılan miktar, belirli bir adres için kalan değer)
 • Blok Verileri (zaman damgaları, madenci ücretleri, ödüller)
 • Akıllı sözleşme kodu (yani bir blok zinciri üzerinde kodlanmış iş mantığı)

On Chain Analizi ve Metriği

Bitcoin ve diğer kripto paraların on chain analizi için çeşitli metriklere bakabilmek gerekir. Tüccarlar ve yatırımcılar, kripto varlıkları için uygun kısa vadeli giriş ve çıkış noktalarını belirlemek için genellikle zincir içi analizi teknik analizle eşleştirir. Yani burada spekülasyon temelli bir trade değil düzenli ve istikrarlı paylaşılan bu metrik ve analizlerin neticesinde bir yoruma vararak, daha isabetli short veya long hedeflemesi yapmanıza yardımcı olacaktır. Şimdi sizlere analiz için faydalı olacak 8 metrikten bahsetmek istiyorum. 

Cari Fiyattan Para Kazananlar: İlk ölçüm, bakiyesi olan adreslerin satın alındığı ve mevcut fiyatla karşılaştırılan ortalama maliyeti tanımlar. Eğer cari fiyat ortalama maliyetten yüksekse adrese “In the Money” yani para içerde denilir. Cari fiyat ortalama maliyetin altında ise adrese “Para Bitti” denilir. Paraya giren ve paradan ayrılan yatırımcının o para da ki yüzdesine göre hesaplanır.

Büyük Oyunculara Konsantre Olma: Bu metrik de zincir üstü veriler üzerinde yer alan toplam arzın %1’inden fazlasına sahip olan adreslerin ve büyük yatırımcıların arz içinde tuttukları yüzdeliğe göre yapılan ölçümü gösterir. Burada büyük oyunculardan kastımız kripto para balinaları. Büyük hacimli işlemlerin nerede yoğunlaştığı ölçümü çoğu zaman olmasa da zaman zaman işimize yarar.

Bitcoin ile Fiyat Korelasyonu : Bu metrikte kripto paraların amiral gemisi olan bitcoin ile bir kripto varlığın 30 günlük korelasyonunu sağlar. Mesela Etherium ‘un yükseliş yaptığı dönemlerde bitcoin ile fiyat korelasyonu metriği çokça kullanılmıştır. Bu diğer varlıkların bitcoin karşısındaki performansı ölçmek için birebir bir metottur.

Tutma Süresine Göre Sahiplerin Kompozisyonu: Bu zincir üstü metrik, burada yatırımcının o parayı tutma süresine göre çeşitli sınıflandırma yaparak analiz çerçevesini genişletir. Başka bir deyişle, varlığı tutan her adres 3 zaman dilimine bölünür: 1 aya kadar olan Trader , 1-12 ay arası kruvazör ve 1+ yıl arası kendinden tutana ise hodler ( tutucu ) deniyor. Bu sayede o paranın gelecekte karşılığı saptanmakta kullanılıyor. Örneğin bitcoin için elde tutma süresi normalden daha uzundur.

100 K ‘dan Daha Büyük İşlemlerin Takibi: Bu metrik ise bizlere son bir hafta içerisinde gerçekleşen 100.000 $ dan daha büyük işlemleri gösterir. Bu da balina takibi kadar önemli bir metriktir.

İşlem Demografisi: Burada demografi ifadesinin kullanılmasının temel sebebi son 2 hafta içerisinde doğu saat dilimi ile batı saat dilimi arasındaki işlemlerin birbirine oranı göstermesidir. Bu yüzden doğu batı haber akışına göre aksiyon almada öncü metriklerden biridir.

 • Total Exchange Inflow (Toplam İçeri Giren Para Akışı): Son 7 gün içerisinde öncü kripto para borsalarına yatırılan fonlanan kripto para hacmini gösteren metriktir.
 • Total Exchange Outflow (Toplam Dışarı Çıkan Para Akışı): Bir üstteki metriğin tam tersi şekilde kripto para borsalarından çıkan kripto para hacmini gösteren metrik türüdür.

On Chain Takibi Yapılacak Yerler

Bir düğümü çalıştırmak, depolamak ve tüm bir Blockchain’in bir kopyasını sürdürmek için gereken enerji, zaman ve para miktarı, her bireyin veya organizasyonun erişiminde değildir. Yakalanan verileri ve metrikleri de bir platformda göstermek çok enerji ve çaba gerektirir. Neyse ki, son birkaç yılda kullanıcılara zincir içi ve zincir dışı veriler sunan farklı şirketler ortaya çıktı. Burada en popüler 3 on chain firmasını sizlerle paylaşıyoruz;

Temel Analiz Nedir ?

Temel analiz, bir coin (kripto para) hakkında basında çıkan haberleri takip etmek, sosyal medya platformlarında ya da ilgili kanallarda kripto para hakkında yapılan yorumları inceleyerek gelecekteki fiyat hareketlerini ve kripto para hakkında oluşan manipülasyon ve spekülasyonları değerlendirerek buna göre yol haritası çizmeye denir.Kripto para alım satımı yapılmadan önce mutlaka değinilmesi gereken konuların başında temel analiz gelir. Temel analiz, aslında bir anlamda piyasada oluşan manipülasyon ve spekülasyonların kripto parayı nasıl etkileyeceğini ve ne şekilde hareket edilmesi gerektiği konusunda yatırımcıya fikir verir. En az teknik analiz kadar önemli olan bu konu, eğitimden ziyade dikkat ve araştırma gerektiren bir konudur.

OXRO AI Üyelik Şartı

 • Metamask veya Trustwallet cüzdanlarında 100.000 DXGM cüzdanı bulundurma.
 • Twitter ‘da @oxroNET ve @DexGame_io sayfalarını beğenme
 • Sosyal medya adresleri ile #oxro #bitcoin #dxgm tag’larını kullarak düzenli olarak Twitter da paylaşımlar yapma.
 • Telegram kanalında @oxroNET sayfasına katılma.
 • Üyelik form doldurarak Google Authenticator uygulamasını indirme.
 • Entegreli borsalarda kullanıcılar API ve SECRET bilgileri ile sadece ticari işlemler yapma ve hesap bilgileri okuma yetkisi verme.

OXRO AI Özellikleri

 • Esnek ve kolay bir kullanıma sahiptir.
 • Kullanıcılar sadece belirlediği coinler üzerinde işlem yapar.
 • Yeni projelerde veya belirtilen coinler,tokenler için günlük işlem hacmi yaratma
 • Belirtilen alım,satım event’ları oluşturarak otomatik alım satım yapamabilme
 • Borsalar ve coinler hakkında detaylı bilgi edinme
 • Tüm borsalarda sekronize olarak fiyat kontrolü sağlama
 • Haber akışı grafiği olum veya olumsuz haber akışlarının grafiğini yaratma
 • Sosyalmedyada atılan twit’lerin olum veya olumsuz grafiğini oluşturma
 • Tüm borsalardaki BTC alım emirlerinin grafiğini oluşturma
 • Gerçek zamanlı olarak belirtilen coin’de tüm zaman dilimlerinde teknik analiz yapma
 • Tün borsalardan anlık olarak verilen short ve long işlemlerinin grafiğini oluşturma
 • On chain analizi ile zincürt üstü verilerin grafiğini oluşturma
 • Tüm coinlerde teknik analiz ve grafik oluşturma
 • Temel analiz verilerine göre grafik oluşturma
 • Yapay zeka ile bir coin için similasyon grafiği oluşturma
 • Tradingview gibi uygulamar üzerine Webhook teknolojisi kullanarak tüm indikatörlere göre entegre edilebilmesini ve yönetilebilmesini sağlama
 • Tradingview ekosistemi üzerindeki bir coin hakkındaki doğruluk payı yüksek ve en çok puan alan verileri görüntüleye bilmeyi
 • Telegram robotu ile sorgulanabilir komutlar kullanılarak gerçek zamanlı veri üretmeyi
 • İşlemlerde yapılan işlemlerin ve kritik uyarıların bilgilerini kişiye özel olarak telegram robotu kullanılarak kullanıcılara bilgilendirme ekranları
 • Büyük coin transferleri ve anlık olarak takip edebilme imkanı
 • BİTCOİN globaldeki durumu hakkında bilgiler edinebilmeyi
 • Belirtilen coin veya token hakkında tahta’dan manüel alım emirler oluşturabilmeyi
 • Coin belirtilen fiyata geldiği zaman otomatik alım veya satım emirlerini oluşturabilmeyi
 • Yapılan alım satım işlemlerindeki karlılıkları otomatik DXGM tokeni alarak market buy yapar.
 • Üyelerin sosyal medyadaki aktiflik durumlarını takip eder.
 • Belirtilen sosyal medya taglarının grafiklerini oluşturur.
 • Tüm telegram kullanıcılarına anlık olarak bilgilendirme mesajları atar
 • Haber sitelerindeki haberleri anlık olarak telegram kanalında ve dashboard görünteleyebilir.
 • Tüm kullanıcılar alım satım emirleri oluştururken aynı anda işlemler yapar.
 • Dashboard ekranı ile borsalardaki cüzdanlara erişir ve görüntüler

Oxro 29 Nisan tarihi itibariyle kullanıcılar ile buluşacağını sizlere bildirmek isteriz. Tüm gelişmeleri Oxro Twitter ve Telegram sayfalarından takip edebilirsiniz.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!