NFT
featured

Wells Fargo, Kurumsal Müşteriler için Kripto Stratejisi Oluşturacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirketten yapılan açıklamaya göre Haziran ayında başlayacak hizmet ile kurumsal müşteriler kripto konusunda Wells Fargo’dan destek alabilecek.  

Wells Fargo Bitcoin Kervanına mı Katılacak?

Wells Fargo Yatırım Enstitüsü (WFII) başkanı Darrell Cronk, bankanın yakın zamandaki kripto para yanlısı yaklaşımını vurguladı. Cronk, yönettiği bölüm itibari ile kurumsal yatırımcılara profesyonel anlamda destek sağlayacaklarının altını çizdi. Wells Fargo’nun ilgili bölümü uzun zamandır profesyonelce yönetilen bir çözüm yollarını arıyordu. Ancak, çaba şu anda yönetici araştırması ve durum tespiti sürecinin son aşamasında ve bu nedenle Cronk, stratejinin Haziran ortalarında gün ışığına çıkmasını bekliyor.

“Kripto para birimi alanının, şimdi uygulanabilir bir yatırım yapılabilir varlık olmasını sağlayan gelişiminin bir tür evrimine ve olgunlaşmasına çarptığını düşünüyoruz.”

Yönetici, dijital varlıkların hala “kendi özel varlık sınıfı” olmayabileceğini söylese de, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin “portföy varlıkları için güzel bir çeşitlendirici” olabileceğini söyledi.

Wells Fargo Daha Fazla Adım Atacak

Wells Fargo yetkilisi Darell Cronk, bankanın kripto konusunda daha fazla adım attığını söyledi. Cronk, bankanın bu tür hizmetleri yayınlama kararının arkasındaki birincil neden olarak kurumsal müşterilerden bitcoin’e “oldukça fazla ilgi” olduğunu belirtti. Yine de, endüstrinin yenilikçi doğasının “yapılması gereken çok sayıda eğitim ve bilgilendirme çalışması” gerektirdiğine inanıyor.

Kurumsal müşterilerin Bitcoin konusunda ciddi adımlar attığı zaman içerisinde görüldü. Ülkenin en eski bankası olan BNY Mellon, bu yılın başlarında bir kripto para saklama platformu başlattığı için ilkler arasındaydı. Morgan Stanley, kısa bir süre sonra müşterilerinin üç fon aracılığıyla BTC’ye erişmesini sağladı ve bir düzine kendi fonuyla bitcoin açığını almak için başvuruda bulundu.

JPMorgan Chase & Co ve Goldman Sachs gibi eski kaleciler bile benzer çabaları açıkladı. Son raporlar, JPM’nin bu yılın sonlarında özel müşterilere aktif olarak yönetilen bir BTC fonu başlatacağını ileri sürdü. Goldman ise kripto alım satım masasını yeniden etkinleştirdi, Bitcoin ETF için başvurdu ve Coinbase’in halka açık listesine katıldı.

Kaynak: cryptopotato

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!