featured

Valkyrie’nin Bitcoin vadeli işlemler ETF başvurusunu onaylandı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Valkyrie’nin Bitcoin vadeli işlemler ETF başvurusuna yeşil ışık yaktı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Valkyrie’nin Bitcoin vadeli işlemler borsa yatırım fonu (ETF) başvurusuna yeşil ışık yaktı. Yeni ETF, SEC tarafından onaylanan bir başka vadeli işlemler ETF’si olurken, düzenleyici kuruluş henüz bir spot Bitcoin ETF ürününü onaylamadı.

Perşembe günü yayımlanan belgeye göre başvuru, spot Bitcoin (BTC) ETF ümitlerinin de dayandığı 1934 Menkul Kıymetler Yasası altında ve 19b-4 formuyla yapıldı. SEC, bu yasa kapsamında yapılan bir başvuruya ilk kez geçtiğimiz ay, Teucrium’un Bitcoin vadeli işlemler ETF’sini onaylayarak yeşil ışık yakmıştı.

Valkyrie tarafından başvurusu ilk kez Ağustos 2021’de yapılan Valkyrie XBTO Bitcoin Futures Fund, BTC vadeli işlem sözleşmelerinin performansını takip ediyor. SEC, ProShares ve VanEck’in benzer ürünlerine de onay vermiş, fakat tüm spot Bitcoin ETF başvurularını reddetmişti. Kanada, Avrupa ve Latin Amerika gibi bazı bölgelerde onay almış birkaç spot Bitcoin ürünü bulunuyor.

Nasdaq tarafından gerçekleştirilen güncel bir araştırma, spot Bitcoin ETF’nin kripto para piyasasına daha fazla finansal danışmanın katılmasını sağlayabileceğini ortaya koydu.

Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart’a göre SEC, 2023 ortalarında bir spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylayabilir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!