featured

Ünlü komedyen Cem Yılmaz NFT göndereceğini açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, 7 Ekim tarihli Twitter gönderisinde isteyen takipçilerine NFT göndereceğini açıkladı.

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların fiyatlarının rekor üstüne rekor kırmasını sağlayan 2021 boğa piyasası, kripto sektörünün farklı alanlarının da ciddi bir büyüme göstermesini tetikledi. Bu alanlardan biri de, yılın ilk aylarında adeta patlama yaşayan NFT sektörü.

Kripto topluluğunun gündemine bomba gibi düşen NFT; sanatçılar, markalar, spor kulüpleri ve ünlü kişilerden de ilgi görerek, sektörün ana akım yaygınlığının artmasına katkı sağladı. Son olarak Türkiye’nin yakından takip ettiği bir isim, NFT sektörüne deneysel bir giriş yaptı.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, 7 Ekim tarihli Twitter gönderisinde isteyen takipçilerine NFT göndereceğini açıkladı.

Yılmaz, NFT pazar yeri OpenSea’de üç eserden oluşan “CEMYILMAZMCMLXXIII Collection” adlı bir koleksiyon satışa çıkardı. Haber yayın saati itibarıyla yaklaşık 19 saat önce ve Ethereum blockchain’i üzerinde oluşturulan koleksiyon, üç farklı kadın çiziminden oluşuyor.

Şimdiye kadar en yüksek teklif verilen eser, “000001KIZ” adlı eser oldu. “Kriptokurdu” adlı kullanıcı, söz konusu eser için değeri yaklaşık 175 bin lira olan 5,5 ETH teklif etti.

“000001KIZ” adlı eserin satışının OpenSea’deki ekran görüntüsü

Ünlü komedyenin diğer iki NFT eserine de 2 ETH (63.300 Türk lirası) teklif edildi. Koleksiyon için açık artırma, 14 Ekim Perşembe günü sona erecek.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!