featured

Ünlü Finansçı Suze Orman Bitcoin’i Sevdiğini Açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyada en çok satan finans yazarlarından olan Orman, düzenlemelere rağmen Bitcoin’i sevdiğini söyledi. Ayrıca, Tesla CEO’su Elon Musk’ın bitcoin pazarında sahip olduğu etkiye rağmen kripto para birimini uzun vadeli bir yatırım olarak sevdiğini de sözlerine ekledi.

Suze Orman’dan Bitcoin Yatırım Tavsiyesi

CNBC kanalı ile geçtiğimiz günlerde yaptığı söyleşide kripto paraya yatırım stratejilerini paylaşan Suze Orman, Bitcoin’i para birimi olarak değil, uzun vadeli yatırım olarak görmek gerektiğini söyledi. Orman sözlerini şöyle destekledi:

“(Bitcoin’i) Uzun vadede tutmak zorundasın”

Bu söyleminden önce de kaybetmeyi göze alacağınız paranız varsa Bitcoin’e yatırım yapabilirsiniz ifadelerini kullanan Orman, bitcoin fiyatının hala 30.000 dolar seviyesine, hatta 26.000 dolara düşebileceği konusunda da uyardı. Ünlü finansal danışman, büyük şirketlerin kripto para birimine milyonlarca dolar aktarması nedeniyle, bitcoin’in meşru bir yatırım olduğuna inanıyor. Buna ek olarak, Amerikalı gençlerin bundan hoşlandığını belirterek, “Onları nereye gittikleri konusunda gerçekten doğrulamanız gerekiyor” dedi.

Elon Musk Hakkındaki Yorumu

Suze Orman, Tesla’nın CEO’su Elon Musk hakkında da konuştu. Musk’ın tweetlerini yorumlayan ünlü finansçı, şu sözleri söyledi:

“Bir adamın çıkıp bir şey söylemesinden ve piyasayı kontrol etmesinden hoşlanmıyorum.”

Tesla, Bitcoin birimine yatırım yaptığını açıkladığı zaman ve özellikle kripto parayı ödemelerde kabul edeceğini bildirdiği an fiyat oldukça yükselmişti. Ancak Musk, şirketinin çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin kabulünü askıya aldığını söylediğinde ise işler tersine dönmüştü. Orman da bu durumdan oldukça rahatsız olmuşa benziyor ve Musk’ın BTC hakkında sürekli olarak konuşmasından hoşlanmadığını açıkça ifade ediyor.

Orman ayrıca fidye yazılımı saldırılarından etkilenen şirketlerin mağduriyetlerine de değindi ve sordu:

“Hükümet gelip onu ve her şeyi düzenlemeye başlayacak mı?”

Biden yönetimi fidye yazılımlarını bir öncelik haline getirdi ve G7 liderleri Rusya’yı fidye yazılımı korsanlarını ve fidyeleri aklamak için kripto para birimini kötüye kullananları acilen “tanımlamaya, bozmaya ve hesap vermeye” çağırdı.

Orman ayrıca, yatırımcıların doğrudan kripto para satın almanın yanı sıra, BTC’ye yatırım yapan veya kripto projelerinde yer alan şirketlerin hisse senetlerini satın alarak bitcoin veya diğer kripto para birimlerine maruz kalabileceklerine dikkat çekti. Microstrategy ve Square’i örnek olarak veren Orman, “Sadece kriptoyu satın almaktan başka oynamanın başka yolları da var” dedi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!