featured
thodex borsası neler oluyor

THODEX yetkilileri için: Yurt dışına çıkış yasağı ve şirket hesaplarına el koyma talebi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

THODEX borsasında gelişmeler durmuyor ve yeni haberler geliyor. İlk önce bakım için işlemleri kapatan Thodex, sonrasında devir işlemleri için 4,5 gün kapalıyız mesajını verdi.

Mesaj sonrası THODEX kurucusu Twitter hesabını tamamen kapatarak daha fazla tepki almasına neden oldu.

Kullanıcılar bu durumdan dolayı mağdur ve varlıklarına erişim sağlayamadıkları için twitter üzerinden binlerce mesaj paylaşmaya başladılar. Henüz THODEX borsası tarafından farklı bir açıklama yok.

THODEX borsasında varlıkları bulunan bir kullanıcı, Twitter üzerinden Av. Oğuz Evren Kılıç araçılığıyla THODEX yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunmuş olduklarını duyurdular.

Av. Oğuz Evren Kılıç twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile;

Ân itibârı ile müvekkillerimizin yaşadığı mağduriyete istinâden tarafımızdan Thodex isimli kripto para borsasının sâhibi olan Koineks A.Ş. şirketi yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunulmuş, yurt dışına çıkış yasağı ve şirket hesaplarına el koyma talep edilmiştir.

açıklamasını yaptı. Twitterin devamında ise mağdur olan kullanıcılar için yapılması gerekenleri sıraladı.

Yapılması gerekenler:

  • Savcılığa suç duyurusu. Şirketin, ortaklarının ve yetkililerinin alacak, hesap ve varlıklarına tedbîren el konulması talebi.
  • Hesâbınızda bulunan meblağa göre tüketici hakem heyetlerine başvuru ya da tüketici mahkemelerinde dâvâ açmak.
  • Baştan söylüyorum; hukukî süreç yıllarca sürebilir. Banka hesapları dolu ise, oralardan tahsilât imkânı olur. Onun dışında şirket ya da şahıslar üzerine alacak ve varlıklar olup olmadığı araştırılmalı. Bu süreç zorlu, yıpratıcı, uzun bir süreç olabilir. Ona göre hazırlanın.
  • Umarım bu olaydan herkes üzerine düşen dersi çıkarır. Başta devlet… Yıllardır regülasyon, yasal düzenleme istiyoruz. Yıllardır “Dijital Varlık Kânunu” çıkarılsın diyoruz. Yıllardır borsalara lisans zorunluluğu ve kurumsal denetim lâzım diyoruz. Herkes için regülasyon şart.

Son olarak Av. Oğuz Evren Kılıç son paylaşımı konuyu güncellemiş oldu.

İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına çıkış. Artık bundan sonra çok zorlu ve uzun bir süreç başlıyor. Allah herkese sabır versin.

Sn. Av. Oğuz Evren Kılıç Twitter hesabı üzerinden müvekkilleri için tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz

YERLİ KRİPTO PARA BORSASI SİSTEMLERİNİ KAPATTI

Thodex’ten yapılan açıklamaya göre bir kuruluşun şirkete yatırım yapmak istemesi nedeniyle tekliflerin değerlendirilme aşamasına geçildiği belirtildi. Açıklamada, devir işlemleri tamamlanana kadar kripto para alım ve satımına yönelik işlemlerin durdurulduğu, devir sürecine kadar ise kullanıcıların bilgilendirileceği, internette yer alan olumsuz haberlere ise itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.

SİTEDE HERHANGİ BİR İLETİŞİM BİLGİSİ YOK

Thodex kullanıcıları bir anda hesaplarına erişemeyince iletişim kurmak için çabalasa da internet sitelerinde ulaşabilecekleri bir telefon ya da e-posta adresi bulunmuyor. Bu nedenle sosyal medya platformlarında Thodex’e ilişkin birçok paylaşım yapıldı. Sosyal medya platformlarında Thodex’in ofisinin boşaltıldığı, hafta içi olmasına rağmen ofisin boş olduğu ve sadece tabelanın kaldığı iddia edildi.

ŞİRKETİN YÖNETİCİSİNE SUÇ DUYURUSU

Twitter üzerinden bazı kullanıcılar şirketin yöneticisi olarak Faruk Fatih Özer’e “nitelikli dolandırıcılık” yaptığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Suç duyurusunda şirketin yöneticisi Faruk Fatih Özer’in açıklama yapmadığını, polis nezaretinde şirketin adresine gidildiği ve adreste kimsenin olmadığı öne sürüldü.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!