featured
Blockchain digital data transmission room. NFT non fungible token neon concept with crypto currencies Ethereum. New way to buy digital assets, collectibles and crypto art. High quality 3d illustration

Theta Labs ve Sony, D NFT koleksiyonu için el sıkıştı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sony Electronics, blockchain video ağı Theta Labs ile karma gerçeklikte görülebilecek NFT’ler piyasaya sürmek için iş birliği yaptı.

Japon elektronik devi Sony Electronics, blockchain video ağı Theta Labs ile Sony’nin Spatial Reality Display ürünüyle karma gerçeklikte görülebilecek NFT‘ler piyasaya sürmek için iş birliği yaptı. Spatial Reality Display (Uzamsal Gerçeklik Ekranı), kullanıcıların geleneksel 3D aksesuarlara gerek olmadan 3D görüntüleme yapmalarına olanak sağlayan bir ekrandır.

Sony’nin bu ürünü, göz hareketlerini izleyerek ve görüntüyü izleyicinin hareketlerine uyarlayarak kullanıcılara 3D görüntüleme sunuyor. Theta Labs CEO’su Mitch Liu, NFT ve metaverse’ün 3D canlandırma konusunda “büyük potansiyele” sahip olduğunu düşünüyor.

Liu, NFT sektörünün mevcut durumda 2D görsel ve videolardan oluştuğuna dikkat çekti. Diğer yandan CEO, metaverse’ün çoktan 3D haline geldiğini düşünüyor. Bu da kullanıcılara NFT’lerini 3D görüntüleme imkanı sunacak çözümlere olan ihtiyacı ortaya koyuyor.

Sony Electronics’in yöneticilerinden Nick Colsey’ye göre NFT’ler, Sony’nin yeni Spatial Reality Display teknolojisinin yapabileceklerini sergilemenin mükemmel yollarından biri:

“Tüketiciler yeni nesil 3D deneyimini 3D gözlüğe gerek olmadan tadabilirler. Theta’nın NFT’leri de metaverse dostu teknolojimizin kullanımının hızla arttığını gösteriyor.”

Sony ve Theta’nın piyasaya süreceği The Tiki Guy adlı NFT’den yalnızca 10 adet oluşturulacak. Koleksiyon 3D görüntüleme için oluşturulmuş olsa da, 2D versiyonlar da satışa sunulacak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!